Aupair - wszystko co powinieneś wiedzieć przed wyjazdem

21-02-2017, 13:43

Połączenie pracy z możliwością podróżowania, zwiedzania i praktyczną nauką języka angielskiego jest możliwe. Wystarczy odrobina chęci, spełnienie wymagań, jakie przed młodymi osobami stawia rząd amerykański oraz trochę czasu, aby wyjazd do USA połączyć z legalną pracą.

Gdzie szukać pracy w USA

Osoby, które mają mniej niż 26 lat, mogą korzystać z oferty agencji Au Pair, które poszukują młodych, aktywnych osób do sprawowania opieki nad amerykańskimi dziećmi. Idea Au Pair jest od lat podobna: w czasie wyjazdu, trwającego od kilku miesięcy, do około roku, studenci i osoby poszukujące okazji, aby podszlifować angielski za granicą, mogą być legalnie zatrudnione przez amerykańskie agencje. Istotnym czynnikiem przemawiającym na korzyść agencji Au Pair jest niewątpliwie wiarygodność oraz sprawy finansowe. Oczywiście można poszukiwać samodzielnie rodziny, która zdecyduje się na zatrudnienie młodej opiekunki do swojego dziecka, jednak taki wyjazd do USA może się wiązać z wysokimi kosztami, związanymi z organizacją całego wyjazdu. Dodatkowym utrudnieniem może być niska wiarygodność rodziny. W przypadku pracy na rzecz agencji Au Pair odpowiedzialność za bezpieczeństwo polskich pracowników przechodzi na agencję. Na miejscu do dyspozycji jest dedykowana opiekunka regionalna, a same rodziny, które zatrudniają opiekunki, przechodzą przez system weryfikacji.

Praca i rozrywka jednocześnie

Au Pair, które decydują się na wyjazd zagranicę, wiedzą, że zatrudnienie przez agencję to pewność wyjazdu. Wszystkie opiekunki, bo w większości przypadków Au Pair są kobietami, otrzymują wizę J-1, uprawniającą do legalnego wykonywania pracy na terytorium USA. Kolejnym atutem takiego rozwiązania jest nauka angielskiego. Codzienne sytuacje, w jakich znajdują się opiekunki oraz możliwość rozwijania swojego słownictwa dzięki mieszkaniu u rodziny, która posługuje się językiem angielskim na co dzień, poprawiają umiejętności komunikacyjne opiekunek. Jednak angielski za granicą nie wyczerpuje wszystkich możliwości, jakie daje opiekunkom możliwość pracy jako Au Pair. Osoby wyjeżdżające do pracy jako Au Pair do USA mogą również zwiedzać kraj, wykorzystując dni wolne od pracy. Część agencji zapewnia również możliwość studiowania w wybranych amerykańskich koledżach, dzięki czemu Au Pair może jednocześnie zadbać o swoją edukację.

Czy każdy może być au pair

Praca Au Pair nie jest jednak dla każdego. Agencje Au Pair zatrudniają przede wszystkim osoby pomiędzy 18 a 26 rokiem życia, które mają doświadczenie w opiece nad dziećmi, posiadają co najmniej średnie wykształcenie i nie są karane. Praca Au Pair w USA wiąże się z różnymi dostępnymi wariantami wyjazdu. Opiekunki zatrudnione są zwykle na rok, przy czym czas pobytu można przedłużyć nawet o kolejne 12 miesięcy, przeznaczone na zwiedzanie. W zależności od wybranego wariantu Au Pair pracuje przez ustaloną liczbę godzin oraz otrzymuje wynagrodzenie co tydzień w ustalonej wysokości. Au Pair mogą skorzystać z kursu językowego, którego koszt ponosi rodzina, a w ciągu roku nabywają prawo do dwutygodniowego płatnego urlopu. Wszelkie koszty, związane z wyżywieniem czy zakwaterowaniem opiekunki, ponosi rodzina, u której Au Pair jest zatrudniona.

Wszystkie formalności załatwi agencja Au Pair in America, działająca w Polsce. Wystarczy się z nią skontaktować, aby poznać możliwości, jakie uzyskują osoby, wyjeżdżające do pracy jako Au Pair do USA.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytaćRSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: