Aukcje mieszkań ze spadającymi cenami

23-09-2009, 16:12

Ruszył serwis z aukcjami mieszkań, których ceny w trakcie licytacji będą spadać. Jest to możliwe dzięki użytkownikom serwisu, którzy sprawdzając cenę mieszkania, jednocześnie ją obniżają. Obecnie trwają aukcje trzech mieszkań. Twórcy serwisu oceniają, że ich ceny zakupu mogą zostać obniżone nawet o 35% od ceny wystawienia.

AukcjeMieszkan.pl umożliwia internautom sprzedaż lub zakup nieruchomości. Każda z aukcji posiada swoje ceny ofertowe - aktualne ceny są jednak ukryte. Żeby poznać ich wartość, użytkownik może dokonać sprawdzenia, używając wykupionych kredytów lub kodów jednorazowych.

Ceny mieszkań mogą spaść nawet o 35%

Aukcjemieszkan.pl - strona główna
fot. - Aukcjemieszkan.pl - strona główna
Kredyt można nabyć w po rejestracji w serwisie, zaś każde sprawdzenie ceny obniża jednocześnie cenę nieruchomości o 1 zł oraz zmniejsza liczbę kredytów na koncie osoby sprawdzającej o 1. Ponadto istnieje możliwość obniżenia ceny licytacji, wykupując za pomocą Premium SMS kody jednorazowe. Aby obniżyć cenę mieszkania o 1 zł, należy zapłacić za SMS kwotę w wysokości 4,88 zł.

Po dokonaniu operacji cena widoczna jest przez 3 minuty. W chwili, gdy użytkownik uzna cenę za atrakcyjną, może dokonać rezerwacji. Aukcja w tym czasie jest zawieszona, a użytkownik ma czas na sfinalizowanie transakcji.

- Zasady przeprowadzania aukcji zostały tak pomyślane, że teoretycznie cena oferowanego mieszkania lub domu może spaść do przysłowiowej złotówki. To oczywiście wymagałoby bardzo dużej liczby osób, które sprawdzą cenę takiej nieruchomości. Oceniamy, że realnie ceny mieszkań sprzedawanych poprzez aukcjemieszkan.pl będą niższe o ok. 20% do 35% od cen ofertowych – opisuje działanie serwisu Joanna Finfando, pomysłodawczyni i twórca projektu.

Weryfikacja użytkowników

Serwis nie prowadzi weryfikacji użytkownika. Regulamin określa, iż aukcjemieszkan.pl nie bierze odpowiedzialności za poprawność danych korzystających z serwisu. Zamiast tego stosowana jest kaucja w wysokości 500 zł, którą wnoszą użytkownicy zdecydowani na dokonanie transakcji. Zaporowa cena ma zapobiec przypadkom niepoważnego traktowania oferty.

Kaucja wpłacana jest jako potwierdzenie zamiaru nabycia nieruchomości i jest ona zwracana jeśli doszło do podpisania Umowy Przedwstępnej. Zwrot wniesionej opłaty jest też zasadny, gdy do transakcji nie doszło z przyczyn zależnych od wystawiającego ofertę.

Nieruchomość wystawione na sprzedaż w aukcjemieszkan.pl nie może - zgodnie z regulaminem - znajdować się w ofertach innych firm i serwisów. Twórcy serwisu podpisują z właścicielami mieszkań stosowne umowy na wyłączność.

Pierwsze aukcje mieszkań już trwają. Na sprzedaż wystawione zostały w serwisie mieszkania w Warszawie. Właściciele witryny negocjują umowy z kolejnymi deweloperami, dzięki którym na aukcjemieszkan.pl ma trafić kolejnych 10 mieszkań już w najbliższych dniach. Rozpoczęte zostały również rozmowy z realizatorami inwestycji mieszkaniowych w Poznaniu, w Krakowie i we Wrocławiu.

Szczegóły ofert

Każdą wystawioną na aukcji nieruchomość zainteresowany użytkownik serwisu może obejrzeć podczas trwania aukcji. Opis aukcji zawiera informacje o oferowanej nieruchomości oraz zdjęcia i filmy wideo, mapka z lokalizacją, a także zestaw podstawowych dokumentów wraz z projektem umowy przedwstępnej.

Użytkownicy mogą również zadzwonić na infolinię serwisu i uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące oferowanych mieszkań i domów. W przyszłości serwis ma prowadzić także działalność usługową w postaci wyceny nieruchomości. 


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisieRSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2019 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.