Asysta: Zaoferują pomoc w prowadzeniu firmy

01-06-2011, 12:21

Nawet tysiąc firm może otrzymać asystę w prowadzeniu działalności gospodarczej. Program Asysta, finansowany w 95% z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, jest realizowany w wybranych województwach.

Usługa „Asysta” adresowana jest do każdej firmy, niezależnie od okresu dotychczasowego działania czy branży, w której funkcjonuje. Pomoc składa się z dwóch etapów:

Sonda
Czy Twoja firma potrzebuje pomocy merytorycznej?
  • tak
  • nie
  • nie prowadzę działalności gospodarczej
wyniki  komentarze

Etap I – diagnoza potrzeb biznesowych – to identyfikacja problemów oraz potrzeb klienta związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Identyfikacja ta polega na przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu z klientem, analizie dokumentów oraz wskazaniu metod rozwiązania zdiagnozowanych potrzeb.

Etap II to wsparcie doradcze w zakresie zidentyfikowanych potrzeb przedsiębiorcy w czterech obszarach: spełnianie wymogów formalno-prawnych; marketing przedsiębiorstwa (przygotowanie strategii marketingowej, analizy SWOT, analizy wpływu czynników zewnętrznych i wewnętrznych na pozycję strategiczną firmy itp.); organizacja przedsiębiorstwa (organizacja pracy, zarządzanie czasem, dobór personelu, podział obowiązków i odpowiedzialności itp.) oraz finanse przedsiębiorstwa.

>> Czytaj też: Małe firmy chciałyby wypróbować telepracę

Miejsca, w których prowadzony jest pilotażowy program Asysta
fot. PARP - Miejsca, w których prowadzony jest pilotażowy program Asysta
Koszt usługi to maksymalnie 120 zł, czyli 5% wartości całej usługi. Pozostałe 95% finansowane jest z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (POKL). Pilotaż obejmie nawet 1000 przedsiębiorstw i będzie prowadzony w tym roku na terenie 11 województw.

Pełna lista miast i województw, w których działa program, oraz więcej informacji pod adresem: ksu.parp.gov.pl


Następny artykuł » zamknij

Wywieranie wpływu na siebie

Źródło: PARP
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930