ASTER przejął Mediatel 4B

05-07-2010, 18:04

ASTER nabył 100% udziałów w spółce Mediatel 4B, poszerzając swój udział w rynku usług telekomunikacyjnych dla biznesu. Mediatel 4B to operator telekomunikacyjny świadczący usługi dla rynku biznesowego, który w 2009 r. zanotował przychody na poziomie 183,05 mln złotych.

Jak zapewniają przedstawiciele firmy, dzięki zrealizowanej akwizycji przychody ASTER BIZNES, departamentu zajmującego się klientami biznesowymi w ASTER, wzrosną w stosunku do zakładanego planu z początku br. i wyniosą 6 mln złotych. Natomiast do 2015 r. ASTER BIZNES zamierza osiągnąć przychody na poziomie 180 mln złotych.

Obecnie biznesowe ramię operatora świadczy usługi na rynku warszawskim, krakowskim i zielonogórskim w oparciu o infrastrukturę ASTER zbudowaną z 48 tys. km włókien światłowodowych i 1500 km kabli koncentrycznych.

>> Czytaj też: Aster blokuje piratom internet?

Przejęcie Mediatel 4B pozwoli na ekspansję oferty usług dla biznesu na terenie całego kraju przy wykorzystaniu na zasadzie outsourcingu zasobów infrastrukturalnych Grupy Kapitałowej Mediatel oraz jej kompetencji i doświadczenia w zakresie świadczenia usług telekomunikacyjnych. Tym samym klienci ASTER BIZNES uzyskają dostęp do pełnego portfolio produktów głosowych, internetowych oraz szeregu usług dodanych, takich jak efax czy telekonferencje.

Sonda
Czy dzięki przejęciu Mediatel 4B, poprawi się jakość usług?
  • Tak
  • Nie
  • Nie wiem
wyniki  komentarze

Nabycie przez firmę ASTER 100% udziałów w spółce Mediatel 4B jest związane z realizacją strategii ASTER i departamentu ASTER BIZNES, zakładającej stały rozwój produktów i poszerzanie kompetencji w świadczeniu usług telekomunikacyjnych dla przedstawicieli małych, średnich i dużych firm. Dzięki tej transakcji będziemy w stanie świadczyć nasze usługi dla biznesu w całej Polsce – powiedział Janusz Arciszewski, Prezes Zarządu ASTER.

Procesy integracyjne spółki Mediatel 4B, firmy ASTER i departamentu ASTER BIZNES powinny zostać zakończone w IV kwartale br.

Obecnie przychody ASTER BIZNES pochodzą ze sprzedaży takich produktów telekomunikacyjnych, jak:

  • dostęp do internetu – 65%,
  • telefonia stacjonarna - 20%,
  • telefonia komórkowa i usługi mobilne – 4,
  • telewizja i dodatkowe usługi – 11%.

Akwizycja Mediatel 4B pozwoli na zwiększenie przychodów z usług głosowych - 80%, dostępu do internetu oraz transmisji danych.

>> Czytaj też: Aster: 1 Gbps dla biznesu i 120 Mbps dla użytkowników indywidualnych

W lipcu tego roku, ASTER BIZNES planuje wprowadzić nową usługę wideokonferencji dedykowaną szczególnie dla mobilnych pracowników sektora małych, średnich i dużych firm, które zmienią sposób myślenia o wideokonferencjach z użyciem komputerów osobistych pracujących w sieci internet i IP. Usługa będzie bazować na obrazie i dźwięku jakości HD.

Dodatkowo trwają pracę nad przygotowaniem oferty wprowadzającej usługę backupu internetowego oraz wynajmu wirtualnych serwerów. Wprowadzenie oferty planowane jest pod koniec III kwartału br.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Styczeń 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031