Ashton Kutcher zagra Steve'a Jobsa?

02-04-2012, 12:52

W dokumencie biograficznym o zmarłym w ubiegłym roku twórcy koncernu Apple w rolę głównego bohatera ma się wcielić Ashton Kutcher - poinformował serwis Variety. Film prawdopodobnie skupi się na młodości legendarnego wizjonera.

Pod koniec ubiegłego roku Sony poinformowało, że zamierza nakręcić dokument o życiu Steve'a Jobsa. W tym przypadku w rolę twórcy koncernu Apple miał się wcielić George Clooney, jednak z pewnością nie będzie to jedyny film o legendarnym wizjonerze, jaki zawita w przyszłości do kin.

Czytaj także: Google ułatwia wyszukiwanie filmów

Zdaniem serwisu Variety również Ashton Kutcher będzie miał okazję zagrać twórcę korporacji z Cupertino w filmie pod krótkim tytułem "Jobs". Obraz ma wyreżyserować Joshua Michael Stern, a stworzeniem scenariusza zajmie się Matt Whiteley.

Nie wiadomo dokładnie, na jakiej części życia Jobsa skupi się film. Zdaniem Variety będzie to obraz, w którym zawarte będą wydarzenia z czasów, gdy twórca firmy Apple był "nieobliczalnym hipisem", ale również prowadził gigantyczną korporację. Biorąc pod uwagę wybór Ashtona Kutchera na odtwórcę głównej roli, można podejrzewać, że na srebrnym ekranie zobaczymy raczej Jobsa z czasów jego młodości, gdy był jeszcze mniej znany.

Film o dokonaniach starszego Steve'a Jobsa prawdopodobnie będziemy mieli okazję zobaczyć nieco później. Dokument bazujący na książce Waltera Isaacsona jest już prawdopodobnie w przygotowaniu, a stworzeniem scenariusza ma się w tym przypadku zająć Aaron Sorkin, który wcześniej pracował m.in. przy filmie The Social Network opowiadającym historię stworzenia Facebooka.

Czytaj także: Biografia Steve'a Jobsa na szczycie zestawienia Amazonu


Źródło: Variety
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.