Apple wymyśla na nowo podręczniki

19-01-2012, 22:32

Multimedialne i interaktywne - takie mają być podręczniki dostępne w drugiej wersji aplikacji iBooks na iPada. Apple na nowo wymyśla podręczniki.

O tym, że w Nowym Jorku firma Apple ogłosić może coś ważnego związanego z rynkiem e-książek, informowaliśmy jakiś czas temu na łamach Dziennika Internautów. Ta część rynku wciąż jest w dość wczesnej fazie rozwoju, widać jednak wyraźnie, chociażby na przykładzie Amazonu, że kryje w sobie ogromny potencjał. A Apple już kilkukrotnie pokazało, że potrafi istniejące już produkty wymyślić na nowo i sprawić, by odniosły oszałamiający sukces.

Czytaj także: Przekroczył granicę z paszportem na tablecie

I faktycznie - firma ogłosiła wypuszczenie do App Store aplikacji iBooks 2 dla iPada, której najważniejszą nową opcją ma być obsługa podręczników. Apple stawia na multimedia i interaktywność przekazu, jako to, co ma przyciągnąć uczniów i studentów. Sama aplikacja, która umożliwi oglądanie filmów i trójwymiarowych modeli czy robienie notatek, to jednak za mało. Istotna jest też oferta.

Apple informuje w komunikacie prasowym, że nawiązała współpracę z wiodącymi wydawnictwami edukacyjnymi na świecie, w tym m.in. z Houghton Mifflin Harcourt, McGraw-Hill czy Pearsonem. Większość pozycji ma być dostępna za 14,99 USD lub mniej. Mało tego - każdy, kto posiada komputer Mac, może dzięki aplikacji iBooks Author stworzyć własny podręcznik.

Firma słusznie zauważa, że iPad jest coraz powszechniej wykorzystywany nie tylko do domowej rozrywki, ale także przez instytucje edukacyjne. Apple szacuje, że takich urządzeń w szkołach jest około 1,5 mln. Nie brak także dla niego zastosowań w pracy.

Czy e-podręczniki w wydaniu Apple'a staną się kolejnym hitem? Na pewno firma ma ku temu potencjał. Historia także pokazuje pozytywne przykłady. Faktem jest, że technologia śmiało wkracza do edukacji, nawet w Polsce, gdzie zaczęto już wydawać podręczniki w formie elektronicznej. Nie należy się jednak raczej spodziewać, by w szkołach na całym świecie masowo pojawiły się tablety z Cupertino. Niemniej jednak iPad już zmienił sposób, w jaki spędzamy wolny czas. Teraz przyszedł czas na zmianę sposobu nauki.

Podręczniki na razie dostępne są jedynie w Stanach Zjednoczonych.


Następny artykuł » zamknij

Microsoft zarabia 6,6 mld USD

Źródło: Apple, Dziennik Internautów
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031