Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Główną zaletą systemów operacyjnych Apple wydaje się być sam fakt, że nie są one Windowsami. Armia amerykańska stawia przede wszystkim na bezpieczeństwo i po cichu pracuje nad integracją Macintoshy z wojskowymi systemami, by stały się mniej podatne na ataki i próby włamań.

Od kiedy komputery od firmy Apple zawitały w szeregi armii amerykańskiej, wojskowi specjaliści nieustannie pracują nad zwiększaniem ich bezpieczeństwa. Eksperyment, którego hasłem przewodnim było zróżnicowanie dostawców sprzętu i oprogramowania w celu zwiększenia bezpieczeństwa informacji wojskowych, zdaje się przynosić pozytywne efekty. Na razie zaledwie 20 tysięcy z około 700 tysięcy komputerów używanych przez US Army ma logo z jabłuszkiem. Mimo to wydaje się, że można już mówić o sporym sukcesie.

Jak zauważył porucznik C.J. Wallington komputery Apple są obecnie znacznie bezpieczniejsze, głównie z powodu faktu, że nie są na nich zainstalowane systemy operacyjne Microsoftu. Większość atakujących serwery armii przygotowana jest na starcie z Windowsem. Coraz częściej spotyka ich jednak niespodzianka - zabezpieczenia oferowane przez firmę Apple, ciągle poprawiane przez wojskowych informatyków, są trudną do sforsowania barierą. Dotyczy to przede wszystkim serwerów X Serve, które stanowią coraz większą część serwerowni amerykańskiego wojska.

Szerszemu zastosowaniu Maców w armii Stanów Zjednoczonych przeszkadza ich niekompatybilność m.in. z powszechnie używanym systemem Common Access Cards (CAC). Problem ten, dzięki współpracy z firmą Thursby Software, zostanie rozwiązany już w lutym br - informuje Forbes.

Odporność komputerów z zainstalowanymi systemami Apple na wirusy krążące po sieci oraz różnego rodzaju ataki może jednak niedługo stać się sloganem bez pokrycia. Ogromna popularność iPodów oraz szum medialny wokół telefonu iPhone, którego doświadczyliśmy w ubiegłym roku zwrócił uwagę milionów osób także na inne produkty spod znaku jabłuszka, w tym komputery. Zapewne dostrzegli to już także cyberprzestępcy, którzy nie lubią marnować okazji do łatwego zarobku. Jeśli dodatkowo armia na masową skalę zacznie wykorzystywać komputery Apple, pokusa będzie jeszcze większa. Crackerzy i hakerzy na pewno znajdą i wykorzystają niejedną lukę w zabezpieczeniach, a tym samym zwiększy się zagrożenie także cywilnych użytkowników Maców.

Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: Forbes