Apple: Szykują się kolejne ciekawe zmiany

04-03-2010, 20:45

Nowe możliwości multimedialne w komputerach firmy Apple, a także zapowiedź nowych produktów - ten rok także może należeć do firmy Steve'a Jobsa.

Październik ubiegłego roku przyniósł zmiany w ofercie komputerów firmy Apple - nowe modele i nowa myszka miały przyciągnąć nowych klientów, obecnych skłonić do dokonania zakupów. Krok ten okazał się skuteczny - nowe produkty sprzedawały się bardzo dobrze, pomagając firmie osiągnąć bardzo dobre wyniki finansowe za rok 2009.

>> Czytaj więcej: Apple: Nowy MacBook, nowy iMac, nowa myszka

Utrzymanie zainteresowania klientów i postrzegania marki jako ekskluzywnej wymaga jednak podjęcia także innych kroków. Ze źródeł, do których dotarł serwis AppleInsider, wynika, że Apple szykuje się do wprowadzenia technologii HDMI do swoich komputerów. Na pierwszy ogień pójdzie Mac mini - najtańszy komputer Apple. Najłatwiej też jest ją tutaj zaimplementować.

Sonda
Podobają Ci się produkty firmy Apple?
  • Tak
  • Nie
  • Nie mam zdania
wyniki  komentarze

To jednak nie koniec nowości. Apple ogłosiła niedawno, że poszukuje inżyniera, który będzie stał na czele zespołu, którego głównym celem będzie przeniesienie systemu operacyjnego z iPhone'a na inne urządzenia. Nie sprecyzowano jednak, o jakie chodzi.

Może to sugerować, że Apple pracuje nad kolejnymi produktami, których wprowadzenie na rynek ma umocnić jej pozycję. Do tej pory większość produktów ze stajni firmy z Cupertino stawało się hitami zakupowymi - jak chociażby iPhone, iPod czy też komputery iMac.

>> Czytaj także: Tani iPhone pojawi się w czerwcu?

Widać, że firma nie spoczywa na laurach i mimo rewelacyjnych wyników oraz silnej marki dalej inwestuje w rozwój obecnych i nowych produktów. Apple nie narzeka na brak funduszy, może więc pozwolić sobie także na eksperymentowanie. Wszystko oczywiście z myślą o konsumentach i ich portfelach.


Źródło: AppleInsider, BusinessWeek, Dziennik Internautów
Tematy pokrewne:  

tag iPodtag iPhonetag HDMItag Apple
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Luty 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829