Apple nie może przywrócić powiadomień push w Niemczech

13-04-2012, 13:10

Rozwiązanie umożliwiające natychmiastowe informowanie np. o nowych e-mailach zostało wyłączone dla niektórych urządzeń firmy Apple w Niemczech już dwa miesiące temu. Według kolejnego wyroku sądu wcześniejsza decyzja była jak najbardziej poprawna, a powiadomienia push nie mogą wrócić do użytkowników.

Sąd w Mannheim podtrzymał wcześniejszy wyrok w sprawie powiadomień push, które miały być bezprawnie wykorzystywane przez firmę Apple w Niemczech. Warto podkreślić, że problem dotyczy tylko niektórych urządzeń.

Czytaj także: Apple może sprzedawać iPady w Szanghaju

Wygoda powiadomień push polega na tym, że mobilne sprzęty nie sprawdzają co określoną ilość czasu, czy np. na naszym koncie pocztowym znajdują się nieprzeczytane wiadomości. Zamiast tego dzięki specjalnej technologii otrzymują po prostu informację, gdy na użytkownika czekają nowe informacje.

Z udogodnień tego typu nie mogą obecnie korzystać niemieccy użytkownicy smartfonów iPhone, a także iPodów oraz iPadów. Pod koniec lutego Apple zapewniało, że problem powiadomień push związanych z usługami iCloud oraz MobileMe jest tylko tymczasowy, jednak jak się okazuje, w najbliższym czasie nie ma co liczyć na ich powrót.

W związku z naruszeniami patentów Motoroli Mobility, Apple będzie musiało zapłacić odszkodowanie za wykorzystywaniem zastrzeżonych przez konkurenta rozwiązań. Na razie nie wiadomo, jaką sumę kalifornijski koncern będzie musiał przekazać na rzecz mobilnego oddziału Motoroli.

Problem tylko mobilny

Warto zauważyć, że problem dotyczy wyłącznie użytkowników urządzeń przenośnych. Powiadomienia push związane z usługami e-mail na komputerach biurkowych czy laptopach działają bez zakłóceń - informowała niedawno firma Apple.

- Użytkownicy wciąż otrzymywali będą powiadomienia e-mail z iCloud oraz MobileMe - uspokaja kalifornijski gigant. - W przypadku urządzeń mobilnych nowe wiadomości pojawiały się będą jednak dopiero po otwarciu aplikacji Mail bądź ustawieniu automatycznego sprawdzania nowej poczty w panelu sterowania iOS.

Czytaj także: Mniejsza produkcja tabletów w pierwszym kwartale


Źródło: Apple
Tematy pokrewne:  

tag pushtag powiadomienia pushtag Niemcytag iPodtag iPhonetag iPadtag Apple
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031