Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Firma nie zgadza się ze stanowiskiem Izby Handlowej w kwestii przyczyn zmian klimatycznych i na znak protestu przestała być jej członkiem. Sprawy ochrony środowiska są coraz częściej traktowane niezwykle poważnie.

Ochrona środowiska stała się bardzo poważnym elementem polityki części największych firm, głównie z branży IT. Nie tylko dostrzegają one, ze względu na swoją wielkość, odpowiedzialność za wpływ na naturę, ale także dostrzegają w tym szansę na poprawę swojego wizerunku. Dla rosnącej rzeszy konsumentów ważne jest to, co robi dana firma na rzecz zmniejszenia swojego wpływu na środowisko naturalne.

Stąd nie dziwią inicjatywy dotyczące sadzenia drzew, ograniczania zużycia energii elektrycznej przez produkowane urządzenia czy też wykorzystywania energii słonecznej, wiatrowej lub deszczówki w budynkach.

Jednak kwestie ochrony środowiska to także wielka polityka i wielkie pieniądze. Rosnące zaangażowanie najwyższych władz państwowych, współpracujących z coraz większą liczbą firm sprawia, że coraz częściej dochodzi też do konfliktów na tle przyczyn zmian naturalnych i sposobów ich ograniczania.

Amerykańska Izba Handlowa, z którą współpracuje wiele prywatnych firm, w tym także energetycznych, skrytykowała wysiłki Agencji ds. Ochrony Środowiska, zmierzające na nałożenia ograniczeń na emisje dwutlenku węgla do atmosfery, który przez większą część naukowców uważany jest za głównego winowajcę globalnego ocieplenia.

Izba poddała w wątpliwość dowody naukowe, potwierdzające "wkład" człowieka w podnoszenie się temperatury na naszej planecie. Domaga się ona także, by to Kongres, uchwalając odpowiednią ustawę, nałożył ograniczenia. Problem jednak w tym, że w amerykańskim parlamencie silne są lobby samochodowe oraz energetyczne, co mogłoby znacząco opóźnić lub wręcz uniemożliwić przyjęcie satysfakcjonujących rozwiązań prawnych.

Na znak protestu z Izby wystąpiły w zeszłym miesiącu trzy firmy energetyczne - Exelon Corp, PG&E Corp oraz PNM Resources Inc. Teraz to samo uczyniła firma Apple, podkreślając, że nie zgadza się z podejściem Izby Handlowej do problemu ochrony środowiska. Przedstawiciele firmy przypomnieli także, że są zdeterminowani w swych działaniach zmierzających do ograniczenia wpływu swoich produktów oraz biur i ośrodków badawczych na środowisko naturalne - podaje AppleInsider.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *