Apple: iPody nano mogą ulec przegrzaniu

21-08-2008, 07:10

Japonia ostrzegła użytkowników iPodów przed możliwością ich przegrzania. Apple uspokaja, że problem faktycznie istnieje, ale nie ma on globalnego zasięgu.

Japonia ostrzegła we wtorek, 19 sierpnia, przed możliwością przegrzania się iPodów nano, które znalazły się w sprzedaży między wrześniem 2005 a wrześniem 2006 roku. Ministerstwo gospodarki, handlu oraz przemysłu poinformowało o kolejnych dwóch przypadkach przegrzania się urządzeń - informuje Yahoo! za agencją AFP.

Od marca br. trwa już jedno postępowanie wyjaśniające w sprawie iPoda, z którego leciały iskry. Ministerstwo poinformowało, że Apple Computer zostało powiadomione o łącznej liczbie 14 podobnych przypadków. Ich przyczyny nie są znane. Dwóch użytkowników odtwarzaczy zostało lekko poparzonych. Ministerstwo zaleciło ostrożność podczas korzystania z iPodów, zwłaszcza w sytuacji, gdy są one ładowane.

Apple przyznało, że problem istnieje, ale dotyczy jedynie pierwszej generacji iPodów nano. Powodem są niedoskonałe baterie, które mogą ulegać przegrzaniu. Przedstawiciele firmy dodali jednak, że wada ta dotyczy nie więcej niż 0,001% sprzedanych w rzeczonym okresie urządzeń - informuje BBC.

Nie jest to pierwszy problem Apple z bateriami. Takie same jonowo-litowe baterie, jak w iPodach, używane są także w laptopach. W 2006 roku, w związku z przypadkami zapalenia się notebooków, firma została zmuszona do wymiany 1,8 mln baterii.


Źródło: BBC, AFP
Tematy pokrewne:  

tag wybuchające baterietag iPodtag Apple
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy