Apple: iPhone nie wybucha przez baterie

28-08-2009, 18:56

Firma zaprzeczyła, jakoby powodem eksplodowania iPhone'ów i iPodów były przegrzewające się baterie. Prowadzi jednak własne postępowanie wyjaśniające. Podobnie jak Komisja Europejska.

Dziennik Internautów informował niedawno o eksplodujących urządzeniach firmy Apple. iPhone oraz iPod miały wybuchać z powodu przegrzewania się baterii. Postępowanie wyjaśniające wszczęła Komisja Europejska, która zaalarmowana została niepokojącymi sygnałami z krajów członkowskich.

Amerykańska firma zaprzeczyła jednak, by powodem tych incydentów były montowane w urządzeniach baterie. Apple jest zdania, że iPhone'y oraz iPody eksplodowały w wyniku działania bardzo silnych czynników zewnętrznych.

Sprawa jest niezwykle poważna we Francji, gdzie - jak donosi serwis BBC w artykule Apple denies "exploding iPhones" - dojść ma do spotkania sekretarza stanu odpowiedzialnego za handel i sprawy konsumentów z dyrektorem finansowym Apple na Francję. Przedstawiciel władz - Herve Novelli - chce poznać przyczyny wypadków, a także kroki, jakie firma zamierza podjąć, by do podobnych nie dochodziło w przyszłości.

Apple poinformowało, że problem dotyczyć może tylko telefonów w wersji 3G, jednak liczba przypadków, które są badane, jest mniejsza niż 10. Oprócz Francji problemy z urządzeniami Apple są także w Wielkiej Brytanii, Niderlandach oraz Belgii.


Źródło: BBC
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy