Aplikacja online do projektowania wnętrz

17-06-2011, 12:47

Urządzanie mieszkania dobrze jest zaplanować, w czym mogą pomóc bezpłatne aplikacje. Serwis MieszkanieNaPlanie.pl proponuje takie narzędzie w języku polskim, w wersji online i z możliwością generowania widoku 3D.

MieszkanieNaPlanie.pl to startup zorientowany na pomoc w projektowaniu wnętrz. Udostępnia on m.in. bazę producentów i dystrybutorów produktów do wyposażenia wnętrz, posiada część społecznościową (forum i blogi tematyczne) oraz materiały poradnikowe. Najważniejszym i najciekawszym elementem serwisu jest jednak wirtualny projektant wnętrz - aplikacja z możliwością podglądu w 3D, miniaturami mebli i akcesoriów dekoracyjnych (np. lustra i lampy) oraz opcją drukowania.

>>> Czytaj: Pawngo, czyli internetowy lombard od twórców Groupona

MieszkanieNaPlanie.pl - rysowanie ścian
fot. DI, zrzut z ekr. - MieszkanieNaPlanie.pl - rysowanie ścian

Powiedzmy szczerze, że strona MieszkanieNaPlanie.pl robi wrażenie zabałaganionej. Aby przejść do aplikacji umożliwiającej projektowanie, należy kliknąć we flashowy element na środku strony, który na początku wydaje się jedną z reklam. Potem należy dokonać rejestracji, co przebiega szybko. Wirtualny projektant otwiera się w nowym oknie przeglądarki.

Projektowanie wnętrz odbywa się w trybie 2D i nie wymaga od użytkownika specjalnego przygotowania. Na początku należy wyrysować bloki ścian, do czego służy ołówek odmierzający również odległości. Potem można dodać podłogi i sufity o określonych kolorach, a także zmieniać kolory ścian.

Aplikacja udostępnia liczne modele mebli i różnego rodzaju sprzętów. Po dodaniu modelu do sceny możemy kliknąć na umieszczoną na nim ikonkę "i", aby zmienić rozmiary, kolor modelu, jego obrót lub wysokość nad podłogą. Wszystko odbywa się w trybie 2D, ale potem można wygenerować widok 3D, ustawiając kamerę w taki sposób, jaki nam odpowiada (tj. obracając ją, lub ustalając widok "z góry" czy "z oczu"). 

Projekt i wygenerowany na jego podstawie widok 3D
fot. DI, zrzut z ekr. - Projekt i wygenerowany na jego podstawie widok 3D

Dziennik Internautów zadał kilka pytań przedstawicielom MieszkanieNaPlanie.pl. Dowiedzieliśmy się, że docelowo serwis będzie czerpał zyski z prezentacji prac przygotowanych przez architektów i studia projektowe, a także z umieszczania na stronie oryginalnych produktów współpracujących sklepów lub galerii wraz z odnośnikami umożliwiającymi dokonanie zakupu online. Twórcy serwisu planują też dodanie działu porad udzielanych przez profesjonalistów.

Oczywiście wirtualny projektant dostępny w MieszkanieNaPlanie.pl to nie jedyna i nie pierwsza aplikacja tego typu. Jest to jednak narzędzie darmowe, w języku polskim, nie wymagające wiele od użytkownika (nic nie instalujemy, obsługa jest intuicyjna). Możliwość ujrzenia wyników pracy w trzech wymiarach zachęca, aby w czasie urządzania domu lub biura wziąć to narzędzie pod uwagę.

>>> Czytaj: BookLikes.com - poznański startup rusza na podbój USA


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Grudzień 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031