Aplikacja mBanku na Androida

15-12-2011, 22:28

Bank internetowy wydał aplikację na telefony wyposażone w system Android. Aplikacja pozwala na wykonywanie najważniejszych operacji.

Aplikacja umożliwia korzystanie z rachunku osobistego oraz innych produktów posiadanych w banku. Za jej pośrednictwem można sprawdzić stan i historię rachunków, pobrać szczegóły dotyczące kredytów, lokat i inwestycji, a także przelać pieniądze do zdefiniowanego odbiorcy, spłacić kartę kredytową lub doładować telefon komórkowy. Klienci mają też do dyspozycji wyszukiwarkę bankomatów i wpłatomatów, notowania funduszy inwestycyjnych oraz kursy walut.

Aplikacja mBanku na Androida
fot. AM - Aplikacja mBanku na Androida
- Udział posiadaczy smartfonów wśród naszych klientów dynamicznie rośnie. Obecnie już ok. 40 proc. klientów korzystających ze stron mBanku przez komórkę wykorzystuje do tego nowoczesne telefony - komentuje Rafał Borkowski, dyrektor Departamentu Promocji ds. Klientów Dojrzałych, odpowiedzialny za wdrażanie kolejnych usług bankowości mobilnej. - Spodziewamy się również, że zainteresowanie systemem Google będzie dalej rosnąć, stąd nasz krok w kierunku rozwoju aplikacji dla przyszłych i obecnych użytkowników tego systemu. W związku z popularyzacją Androida spodziewamy się także rosnącej liczby użytkowników bankowości mobilnej mBanku.

Czytaj też: mBank i MultiBank - płatności NFC dla posiadaczy iPhone’ów

„Lekką” informacyjną stronę banku udostępniono w 2009 r., natomiast pierwsza wersja aplikacji informacyjnej na iPhone'a powstała w 2010 r. Dzięki niej klienci mieli dostęp do najważniejszych informacji z banku. Rok później przedstawiono „lekką” wersję serwisu transakcyjnego. Aktualnie korzysta z niej ok. 300 tys. unikalnych użytkowników.

Z początkiem IV kwartału br. udostępniono aplikację na iPhone'a oraz pierwszą w kraju dostosowaną do wymagań sprzętowych aplikację na iPada. Od chwili wprowadzenia pobrało je 27 tys. osób.

Aplikację można pobrać z Android Marketu.


Źródło: mBank
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031