Antywirus dla szkół. Jak wybrać odpowiednie oprogramowanie?

13-08-2020, 14:02

Nauka bezpiecznego poruszana się w sieci powinna być tak powszechna, jak nauka przechodzenia na zielonym świetle czy korzystania z drogi rowerowej. Tak jak kask chroni przed urazem w wyniku upadku, tak odpowiedni antywirus chroni dane, finanse i blokuje dostęp do szkodliwych lub niebezpiecznych materiałów. Podpowiadamy, jak wybrać najlepsze oprogramowanie dla placówek edukacyjnych.

Komputeryzacja szkół – nowe możliwości, ale i zagrożenia

Trudno wyobrazić sobie szkołę XXI wieku bez komputerów. Dostęp do sieci ułatwia przekazywanie informacji, pozwala szybciej i efektywniej przyswoić materiał, poprowadzić lekcję z dowolnego miejsca na świecie, a nawet przeprowadzić egzamin. Obecne dziesięciolatki nie znają świata bez Internetu. To na zawsze zmieniło ich sposób myślenia i zapamiętywania. Współczesna szkoła musi nie tylko nadążyć za swoimi uczniami, ale także chronić ich przed nowymi zagrożeniami.

Czy szkoły chronią uczniów przed cyberprzestępcami?

Obowiązkiem każdej placówki oświatowej jest odpowiednie zabezpieczenie danych uczniów i pracowników. Wprowadzone w maju 2018 roku przepisy o ochronie danych osobowych (tzw. RODO), które narobiły niemało zamieszania, kładą szczególny nacisk na ochronę małoletnich użytkowników, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę, czym może grozić nieostrożne surfowanie po sieci.

Szkoła jest administratorem danych osobowych uczniów, ale także rodziców, nauczycieli czy pracowników porządkowych. Za ich prawidłowe przetwarzanie odpowiada dyrektor placówki, który w razie wycieku może zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej. Nie tylko kadra zarządzająca, ale także nauczyciele i uczniowie powinni wiedzieć, jak wygląda cyberatak i jak można mu zapobiec.

Jak wybrać najlepsze oprogramowanie do szkół?

Jakie funkcje powinien posiadać dobry program antywirusowy dla szkół? Przede wszystkim opcję kontroli rodzicielskiej, która pozwala kadrze nauczycielskiej kontrolować aktywność uczniów w sieci. Dzięki temu małoletni użytkownicy korzystają wyłącznie z bezpiecznych i zaufanych witryn do celów edukacyjnych.

Dobry program antywirusowy powinien skutecznie zabezpieczać dane osobowe użytkowników i natychmiast wykrywać cyberataki, blokując dostęp do poufnych informacji. Warto także wybrać opcję umożliwiającą wygodne zarządzanie całym systemem z jednego urządzenia (tzw. konsola administracyjna). Jeśli uczniowie pracują na tabletach, warto rozszerzyć ochronę o urządzenia mobilne. Czy wiesz, że program antywirusowy może także namierzyć, a w przypadku kradzieży zablokować dostęp do urządzenia?

W placówkach edukacyjnych przydaje się również opcja skanowania zewnętrznych nośników pamięci, na których uczniowie przynoszą do szkoły np. prezentacje multimedialne. Więcej informacji na temat skutecznych programów antywirusowych dla szkół i placówek edukacyjnych znajdziesz na stronie: https://marken.com.pl/produkty/antywirus-dla-szkol/.


Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag nolstag antywirus
To warto przeczytać


fot. Ericsson


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Grudzień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Serwisy specjalne: