Anonymous zaatakowali stronę CIA

11-02-2012, 10:21

W piątek witryna CIA była niedostępna w związku z atakami internatowych "aktywistów" - poinformowała agencja AFP. Do zablokowania strony przyznała się grupa Anonymous.

W serwisie Twitter przedstawiciele grupy Anonymous umieścili wiadomość "CIA Tango Down: cia.gov", która w wojskowym żargonie nawiązuje do unieszkodliwienia obiektu wroga. To jeden z najwyżej postawionych celów grupy w ostatnim czasie.

Czytaj także: Użytkownicy serwisu MegaUpload chcą pozwać FBI

Anonymous kontynuują tym samym swój program piątkowych ataków, który wcześniej skupiał się jednak na FBI. W ubiegłym tygodniu grupa internautów opublikowała na przykład rozmowę agenta FBI z brytyjskim detektywem, którzy wymieniali się opiniami na temat działań aktywistów.

W rozmowie z agencją AFP rzeczniczka CIA powiedziała, że obecnie ustalane są szczegóły dotyczące ataku. Prawdopodobnie jak w większości przypadków tego typu, zablokowano stronę, wykorzystując metodę DDoS, która w uproszczeniu zalewa serwer dużą liczbą zapytań, a tym samym na pewien czas wyczerpuje jego zasoby.

Pod koniec tygodnia Anonymous opublikowali również hasła doradców syryjskiego prezydenta, które okazały się nadzwyczaj łatwe do odgadnięcia. Duża część z nich okazała się po prosu ciągiem kolejnych cyfr "12345", natomiast wiele innych było prostymi złożeniami, jak "iloveyou", "123vivasyria", "system" czy "testing".

Czytaj także: Anonymous atakują meksykańskie witryny


Źródło: Twitter, AFP
Tematy pokrewne:  

tag Tango downtag DDoStag CIAtag ataktag Anonymoustag aktywiści
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy