Anonymous grozili ujawnieniem danych członków kartelu (wideo)

31-10-2011, 16:52

Gang narkotykowy porwał jednego z internetowych aktywistów, którego koledzy grozili ujawnieniem informacji dotyczących członków kartelu.

Fabuła niczym z filmu akcji to nowy rozdział w historii Anonymous, którzy do tej pory skupiali się na atakach DDoS. Ostatnie tygodnie pokazują, że ujawnianie poufnych informacji może zaboleć potencjalne ofiary znacznie bardziej niż włamanie do internetowej witryny.

Czytaj także: Anonymous chcą zniszczyć Fox News

Członek Anonymous miał zostać porwany podczas protestu ulicznego przez jeden z meksykańskich karteli narkotykowych. Internetowi aktywiści wcześniej zapowiadali, że udostępnią w sieci informacje na temat członków gangu, ale także skorumpowanych policjantów, a nawet taksówkarzy wspierających przestępców.

Zapowiedź ujawnienia informacji, jak zwykle, pojawiła się w materiale wideo przesłanym do serwisu YouTube. Popełniliście dużą pomyłkę, zabierając go nam. Uwolnijcie go - żąda jeden z członków Anonymous w kolejnym nagraniu. Internetowi aktywiści zapewnili również, że mają informacje dotyczące aktualnej lokalizacji porwanego.

Do konfrontacji, która mogłaby się przerodzić w jeszcze groźniejszą sytuację, najprawdopodobniej jednak nie dojdzie. Anonymous "żądając uwolnienia" jednego ze swoich członków zapowiedzieli jednocześnie, że nie zdecydują się na publikację danych. Według prywatnej agencji wywiadu Stratfor udostępnienie informacji na temat kartelu mogłoby prowadzić do licznych odwetów na niewinnych blogerach czy innych osobach popierających Anonymous.

Tylko w październiku Anonymous udostępnili w sieci również informacje dotyczące policjantów, a nawet użytkowników forum, gdzie wymieniano się dziecięcą pornografią.

Czytaj także: LulzSec chcą jeszcze wiele pokazać


Źródło: Chron
  
znajdź w serwisie

Brak danych. Sprawdź później :)
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031