Anna Streżyńska w biznesie. Powstaje spółka MC2 Solutions

31-01-2018, 13:33

Nowego Ministra Cyfryzacji jeszcze nie ma, ale wiemy, czym zajmie się dotychczasowa Minister Anna Streżyńska. Będzie prezesem nowej spółki MC² Solutions, która będzie świadczyć usługi  z zakresu technologii cyfrowych, ze szczególnym naciskiem na blockchain.

Inicjatorami powstania spółki są Anna Streżyńska i Viktor Romaniuk Wanli - właściciel Kinguin.net, platformy wymiany dóbr cyfrowych. Jak podano w oficjalnym komunikacie: spółka będzie pełnić funkcję huba dla inwestorów poruszających się w obszarze blockchain i smart technologies. Zaoferuje m.in. wdrażanie rozwiązań technologicznych, szkolenia, certyfikację oraz consulting z zakresu uzyskiwania przewagi konkurencyjnej. Planuje również międzynarodowe konferencje promujące nowe technologie.

Wraz z Anną Streżyńską (minister cyfryzacji w latach 2015-2018) w firmie pracować będą osoby, które współtworzyły z nią zespół w Ministerstwie Cyfryzacji:  Arkadiusz Szczebiot (jako dyrektor techniczny, CTO) oraz Robert Kalbarczyk (jako dyrektor operacyjny, COO). Natomiast trzon developerski stanowią wicemistrzowie świata w programowaniu z 2017 r.

Technologia oferuje niezwykłe możliwości rozwoju firm. Jedną z takich technologii jest blockchain, który obecnie robi furorę na świecie. Rozwiązanie to może znacząco wpłynąć na funkcjonowanie instytucji, państw i polityki, sprzyja szybkości transakcji i wiarygodności. Misją MC² Solutions będzie ułatwienie przedsiębiorcom skorzystania z tego potencjału.

- Nasz zespół złożony jest z jednych z najlepszych ekspertów i pionierów w branży ICT w Europie. Jesteśmy nastawieni na działalność międzynarodową, ponieważ naczelną ideą blockchain jest brak granic: dla technologii, dla handlu, dla innowacji - mówi Anna Streżyńska.

Zapowiedziano, że zespół MC² Solutions będzie wspierać w przejście platformę Kinguin.net na technologię blockchain.


Tematy pokrewne:  

tag Kinguintag blockchaintag Anna Streżyńska
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Listopad 2018»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.