Android ma najpopularniejszą przeglądarkę mobilną

05-03-2012, 17:00

Już nie Opera, a przeglądarka dostępna domyślnie w Androidzie jest najczęściej wykorzystywanym narzędziem do zwiedzania sieci z poziomu urządzeń przenośnych - poinformował StatCounter.

Android już od pewnego czasu jest najpopularniejszą platformą mobilną na świecie, jednak dopiero teraz "Zielonemu Robotowi" udało się zdobyć również tytuł najpopularniejszej przeglądarki dla urządzeń mobilnych.

Czytaj także: Microsoft składa skargę na Motorolę Mobility

Już od kilku miesięcy Android walczył z wieloletnim liderem rynku, którym pozostawała Opera. Ostatnie trzy miesiące to jednak zdecydowany sukces platformy mobilnej firmy Google, która obecnie nieznacznie wyprzedza konkurentów. Prowadzenie w najbliższym czasie nie jest jednak przesądzone.

W ostatnich miesiącach niemal w identycznym tempie popularność zyskuje także domyślna przeglądarka znana ze smartfona iPhone. Od Androida dzieli ją zaledwie kilka procent udziałów w rynku, jednak biorąc pod uwagę szybko zwiększającą się liczbę sprzętów z systemem wyszukiwarkowego giganta, dalsza rywalizacja nie będzie dla firmy Apple łatwym zadaniem.

Jak niedawno zapewniał koncern Google, przejęcie Mototoli Mobility nie będzie miało negatywnego wpływu na rozwój Androida. Andy Rubin powiedział nawet, że nie wie, nad czym obecnie pracuje producent smartfonów, który wkrótce trafi pod skrzydła wyszukiwarkowego giganta. Wcześniej szef zespołu Androida ujawnił, że na świecie sprzedano już ponad 300 milionów urządzeń z Androidem.

Czytaj także: Możecie przejmować Motorolę Mobility


Źródło: StatCounter
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31