Android: 300 tys. nowych urządzeń dziennie

10-12-2010, 07:56

Nie czy, a kiedy należałoby zacząć pytanie o detronizację Symbiana, jako najpopularniejszego systemu operacyjnego dla smartfonów. Dynamika wzrostu popularności Androida jest oszałamiająca.

300 tysięcy dziennie urządzeń pracujących na systemie operacyjnym Android jest aktywowanych każdego dnia. Tą informacją podzielił się ze światem za pośrednictwem Twittera Andy Rubin, wicedyrektor Google'a odpowiedzialny za oprogramowanie. W ciągu zaledwie kilku miesięcy udało się ten wskaźnik poprawić aż o połowę. Na początku sierpnia informowaliśmy o wzroście liczy sprzedanych smartfonów z Androidem o 885,9 proc., co pozwoliło jego twórcy zająć najniższe miejsce na podium. Na czwarte miała spaść Apple, jednak Steve Jobs nie chciał się z tym pogodzić. Jego zdaniem codziennie w tamtym czasie aktywowanych było 230 tys. urządzeń z iOS dziennie.

>> Czytaj więcej: Jobs: iOS ma więcej aktywacji od Androida

Faktem jest, że system amerykańskiej firmy przebojem wdarł się do światowej czołówki i wiele wskazuje na to, że niedługo może zdetronizować Symbiana fińskiej Nokii. System ten jest najczęściej używanym, ale głównie dlatego, że telefony Nokii są najczęściej kupowanymi. Nie brak jednak krytyków Symbiana.

Sonda
Wybierając smartfona, zwracasz uwagę na system operacyjny?
  • Tak
  • Nie tak bardzo
  • Nie
wyniki  komentarze

Sukces Androida to jednak dobra wiadomość nie tylko dla Google'a. Bardzo wiele zyskały także HTC oraz Samsung. Ci dwaj producenci smartfonów postawili na Androida i wygrali. Opublikowane na początku października przez tę pierwszą firmę wyniki finansowe dobitnie wskazują, że system operacyjny Google'a napędza sprzedaż smartfonów.

>> Czytaj więcej: HTC: Rekordowe wyniki dzięki Androidowi

Zwiększona konkurencja na pewno pozytywnie wpłynie na rynek. Wszystkie firmy muszą dalej inwestować w rozwój swoich produktów. Dotyczy to także Google'a, który nie powinien wierzyć, że popularność Androida będzie rosła sama z siebie. Nokia, jeśli chce dalej liczyć się na rynku smartfonów, także powinna mocniej popracować nad swoim systemem operacyjnym. Może napisać go od nowa?

Apple'owi trudno będzie się pogodzić z zepchnięciem go z podium. Co wymyśli Steve Jobs? W Cupertino zapewne trwają intensywne prace nad kolejną wersją iOS. Jak to bywało ostatnimi czasy zostanie ona przedstawiona światu w świetle reflektorów i w wielkiej oprawie. Czy jednak przyniesie rewolucję?


Źródło: v3.co.uk, Dziennik Internautów
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy