Amerykańska matura już w Polsce

24-05-2018, 15:50

Do niedawna egzamin dojrzałości dla polskiego ucznia sprowadzał się do wyboru pomiędzy systemem polskim, składającym się z 3 przedmiotów lub angielskojęzycznym egzaminem International Baccalaureate, dostępnym w nielicznych placówkach. Tymczasem od wielu lat w Warszawie funkcjonuje International American School of Warsaw, która jest akredytowana przez wszystkie 3 organy, gdzie uczniowie mają również możliwość ukończenia liceum w systemie znacznie bardziej elastycznym i przyjaznym, z możliwością uzyskania dyplomu American High School Diploma.

Dyplom ten jest uznawany nie tylko na uczelniach wyższych w USA lecz nostryfikowany przez większość uczelni w Polsce.

- Nasza uczelnia funkcjonuje według międzynarodowych standardów. Istotnym wyróżnikiem jest indywidualne podejście do każdego ucznia, otwieranie przed nim możliwości rozwoju zainteresowań. Stąd wybór 5-6 przedmiotów własnego wyboru w ostatnim etapie edukacji i egzamin z zakresu tematycznego, pokrywającego się z indywidualnymi kompetencjami ucznia. Oczywiście oprócz matury amerykańskiej uczelnia oferuje maturę polska oraz IB – podkreśla Matthew Krasner, dyrektor programowy IAS w Warszawie.

Wielu rodziców i uczniów nie zdaje sobie sprawy z faktu, iż nie są skazani tylko na polską, trudną maturę lub bardzo intensywny, 2-letni proces edukacji w systemie International Baccalaurerate, który wymaga poświęcenia maksymalnej ilości czasu i edukacji w systemie przypominającym pisanie doktoratu. Jest alternatywa.

Matura międzynarodowa IB to program, który oferowany w ponad 4 tys. szkół na całym świecie. Koordynacją tego i wielu innych programów edukacyjnych zajmuje się genewska fundacja o nazwie International Baccalaureate założona w 1968 roku. W Polsce klasy z programem maturalnym IB prowadzi 38 szkół.

Tymczasem trudy polskiej matury potwierdzają to dane Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. W 2017 roku maturę zdało zaledwie 78,5 proc. absolwentów. Jednego przedmiotu nie zdało z kolei 14,8 proc. maturzystów. Oznacza to, że prawie 35 proc. licealistów miało problemy z egzaminem dojrzałości!

Matthew KrasnerAmerykańska matura to system testów, podzielonych na bloki tematyczne. Testy oceniane są w skali, a całościową ocenę uczelnia wystawia ze średniej punktów uzyskanych z testów oraz ostatnich 2 lat nauki.

- Taki system pozwala na uniknięcie stresu, zachęca do pracy przez ostatnie 2 lata liceum. Co więcej, system pozwala na indywidualną interpretację i rozwiązywanie zadań podczas egzaminów, rozwijając kompetencje każdego ucznia – dodaje Matthew Krasner z International American School of Warsaw.

www.ias.edu.pl


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmytag Bellini Capital
To warto przeczytaćfot. KasperskyRSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Wrzesień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Serwisy specjalne: