AMD: Ultrabooki nie mają szans z MacBookami Air

02-10-2011, 14:07

Znany producent procesorów nie wierzy w sukces lekkich komputerów przenośnych z wyższej półki cenowej, które miałyby konkurować z urządzeniami Apple'a.

W rozmowie z serwisem "X-bit labs" John Taylor z AMD stwierdził, że niezwykle cienkie komputery przenośne mogą w przyszłości stawać w konflikcie z innymi urządzeniami, zwłaszcza po premierze Windowsa 8.

Czytaj także: Ultrabooki - jakie będą według Intela?

Według znanego producenta procesorów Intel zbyt uprościł również pomysł ultrabooków. AMD zauważa, że niektórzy oczekują od swojego przenośnego urządzenia głównie dobrej pracy na baterii bądź świetnej obsługi multimediów, a dla innych priorytetem jest cena.

- Jesteśmy na rynku ultracienkich komputerów już od pewnego czasu (...). Mamy rozwiązanie Llano, które oferuje tak samo dobrą albo lepszą długość pracy na baterii niż Intel i do tego lepsze wszystko związane z doświadczeniami wizualnymi - zapewnił przedstawiciel AMD.

AMD nie wierzy w sukces ultrabooków z jeszcze innego powodu. Zdaniem firmy nie mają one szans w starciu z MacBookami Air, które do tego działają pod kontrolą tej samej linii procesorów. Rynek komputerów w cenie tysiąca euro jest całkowicie zdominowany przez Apple'a - powiedział Taylor.

Na początku sierpnia Intel poinformował, że zamierza przeznaczyć ponad 300 milionów dolarów na rozwój ultrabooków. Na razie trudno dostrzec jednak związane z tym pozytywne głosy ze strony innych informatycznych gigantów, którzy obecnie największe nadzieje pokładają najczęściej w tabletach.

Czytaj także: Intel: 300 mln dolarów na rozwój ultrabooków (wideo)


Następny artykuł » zamknij

Alibaba kupi Yahoo?

Źródło: X-bit laboratories
  
znajdź w serwisieRSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930