Amazonki.net - o raku piersi w internecie

02-07-2010, 17:24

Serwis poświęcony tematyce raka piersi stworzyły agencje Artflash interactive i Hill&Knowlton. Amazonki.net ma charakter społecznościowy, a jego celem jest jednoczenie osób dotkniętych chorobą oraz ich rodzin i bliskich poprzez edukację, a także wymianę informacji i doświadczeń.

Od startu Amazonki.net minęło już prawie pięć lat, od niedawna jego użytkownicy mogą korzystać z nowej odsłony serwisu. Pomysłodawcą portalu jest Maciej Szpakowski, syn jednej z amazonek, który szukał informacji o chorobie matki. Jego własne doświadczenia związane z chorobą i cierpieniem bliskiej osoby stały się inspiracją do założenia serwisu dla wszystkich osób w podobnej sytuacji życiowej.

>> Czytaj też: Senior.pl opisuje choroby dojrzałego wieku

Sonda
Czy brakuje informacji w internecie o chorobach?
  • Tak
  • Nie
  • Nie wiem
wyniki  komentarze

Poprzez zwiększoną ilość funkcji, jak np. rozbudowany profil użytkownika, w którym można zamieszczać swoje dane personalne oraz zdjęcia, onkopedię (słowniczek terminów związany z rakiem piersi, w którym wyjaśnione są wszystkie łacińskie i medyczne terminy), bazę ośrodków onkologicznych, listę klubów amazonek, forum czy czat, każdy z użytkowników może uzyskać informacje o chorobie oraz wsparcie w codziennym zmaganiu się z nią.

Osoby zarejestrowane w serwisie mogą wymieniać się swoimi doświadczeniami odnośnie walki z nowotworem. W serwisie można również korzystać z porad ekspertów – lekarzy onkologów, psychologów, a także specjalistów od urody. Serwis zapewnia konieczną w tym wypadku anonimowość.

>> Czytaj też: Kobiety chcą więcej

Amazonki.net - strona główna
fot. - Amazonki.net - strona główna
- Tworzenie serwisu amazonki.net było dla nas ciekawym doświadczeniem, dzięki któremu mogliśmy lepiej zrozumieć, jak ważnym aspektem dla amazonek jest ich prywatność i anonimowość. Mamy nadzieję, że wiele kobiet skorzysta z możliwości i rad, które będą zamieszczone w serwisie - mówi Tomek Chabowski, creative director agencji artflash interactive.

Strona została stworzona zgodnie z sugestiami Federacji Stowarzyszeń "Amazonki", której celem jest wszechstronne działanie na rzecz kobiet z rakiem piersi. Dostępna jest pod adresem:
www.amazonki.net.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Kwiecień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930