Amazon rekrutuje najzdolniejszych polskich absolwentów

03-03-2016, 07:42

Amerykański koncern rozpoczyna szeroko zakrojony program rekrutacyjny skierowany do absolwentów studiów licencjackich, magisterskich oraz inżynierskich. Największe szansę zatrudnienia będą mieli absolwenci kierunków: informatyka, logistyka, biznes, zarządzanie, a także działalność operacyjna, którzy biegle władają językiem angielskim.

Według oceny kierownictwa spółki Polska to jeden z krajów, w których zatrudnia ona najwyższy odsetek pracowników z wyższym wykształceniem, co świadczy o potencjale kapitału ludzkiego dostępnego na rynku pracy w naszym kraju.

- Już od marca będziemy poszukiwać utalentowanych kandydatów, którzy myślą analitycznie i patrzą w przyszłość. Idealny kandydat posiada zdolności przywódcze, wykonując swoje obowiązki prezentuje postawę proaktywną i potrafi budować twórczą kulturę pracy – mówi Georgina Yellowlees, Starszy Menedżer ds. pozyskiwania talentów w Amazon.

Wynagrodzenie będzie składało się z trzech części – płacy podstawowej, gwarantowanej premii dwuletniej, która jest niezależna od wyników, oraz pakietu akcji pracowniczych. Ponadto firma oferuje bogatą ofertę szkoleń oraz możliwości pracy u boku doświadczonych liderów, którzy podzielą się z nimi cenną wiedzą na temat działalności operacyjnej i zwrócą uwagę na umiejętności, które pomogą im odnieść sukces w strukturach organizacji.

- Proces szkolenia rozpoczynamy bardzo szybko. Każda nowa osoba na stanowisku kierownika zespołu, zanim jeszcze obejmie obowiązki w danym centrum logistycznym, bierze udział w tygodniowych zajęciach dla liderów zespołu. Zapewniamy również standardowy pakiet adaptacyjny Launch Your Career, na który składają się zajęcia warsztatowe, kursy e-learningowe oraz szkolenia praktyczne. Nowi liderzy mogą również spodziewać się kilkutygodniowego programu zwanego wewnętrznie Learn Before Doing. Na tym etapie liderzy będą poznawać tajniki swojej pracy oraz pozostałych członków zespołu, zanim formalnie obejmą swoje obowiązki – dodaje Georgina Yellowlees.

Po zakończeniu niezbędnych szkoleń głównymi obowiązkami absolwentów, którzy dołączają do zespołów w nowoczesnych centrach logistyki e-commerce będą bieżące zadania operacyjne w jednym z segmentów obsługi wysyłek przychodzących i wychodzących (przyjęcie, rozmieszczanie towaru, odbiór, pakowanie i wysyłka) i współpraca z innymi działami, czyli zapewnianie płynnego przebiegu procesów operacyjnych. Osoby te będą odpowiedzialne m.in. za kierowanie zespołami i rozwijanie umiejętności swoich zespołów, na bieżąco oceniając, mierząc i usprawniając procesy w obszarze transportu, łańcucha dostaw i logistyki. Ponadto ich zadaniem będzie również dbałość o przestrzeganie standardów BHP w danym obszarze oraz promowanie pozytywnych wzorców w tym zakresie w miejscu pracy.

Kandydaci mogą aplikować na oferowane stanowiska za pomocą wirtualnej tablicy ogłoszeń na stronie amazon.jobs. Firma wyszukuje też samodzielnie potencjalnych kandydatów biorąc udział w wydarzeniach networkingowych, podejmując działania z zakresu budowania marki i organizując konkursy.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Firmy zainteresowane publikacjami prosimy o kontakt pod adresem kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


To warto przeczytać

fot. LeslieAnn

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Serwisy specjalne: