Amazon będzie rozwijał swoje programy telewizyjne

02-05-2012, 20:37

Amerykański pionier handlu internetowego ma zamiar znacznie wzbogacić swoją ofertę materiałów wideo. Wkrótce rozwijane mają być nowe programy komediowe oraz serie skierowane do dzieci.

Co ciekawe, koncern zachęcił samych internautów do przesyłania pomysłów na oryginalne seriale. Swoje propozycje umieszczać można w witrynie Amazon Studios, a najlepsze z nich mają być produkowane (zależnie od popularności) przez co najmniej miesiąc.

Czytaj także: Kindle Store zablokowany przez kilka godzin

Ze względu na rosnącą konkurencję ze strony Netflix w Stanach Zjednoczonych, Amazon był zmuszony wydawać w ostatnich kwartałach coraz większe sumy na rozbudowywanie swojej biblioteki materiałów multimedialnych. Podobnie jak wcześniej Hulu i Netflix, teraz również Amazon chce się mocniej uniezależnić od treści pochodzących ze znanych wytwórni filmowych.

Amazon Studios uruchomione niecałe dwa lata temu otrzymało już ponad 700 testowych filmów oraz niemal 10 razy tyle propozycji scenariuszy - poinformował amerykański koncern. Obecnie 15 filmów jest już w fazie produkcji, a przy ich tworzeniu pracują profesjonaliści zatrudnieni wcześniej w Comedy Central czy National Geographic Kids.

Warto przypomnieć, że na początku roku Amazon bardzo pozytywnie zaskoczył swoimi wynikami właśnie ze względu na zwiększoną sprzedaż cyfrowych mediów i książek. Przychody spółki sięgnęły w pierwszym kwartale 13,18 miliarda dolarów, co jest wzrostem aż o 34% rok do roku. Amazon Studios poinformował, że dla twórcy najlepszych scenariuszy, na podstawie których tworzone będą pełne serie, otrzymają 55 tysięcy dolarów oraz część zysków ze sprzedaży gadżetów.

Czytaj także: Amazon bardzo pozytywnie zaskoczył wynikami


Źródło: Amazon Studios
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy