Amazon bardzo pozytywnie zaskoczył wynikami

27-04-2012, 16:08

Giełdowa wycena Amazona wzrosła o ponad 10 miliardów dolarów (15%), po tym jak firma zaprezentowała świetne wyniki związane z pierwszym kwartałem. Koncern już od dawna nie zaskoczył tak pozytywnie swoich akcjonariuszy.

Zyski Amazona w pierwszym kwartale spadły do 130 milionów dolarów w stosunku do 201 milionów w analogicznym okresie ubiegłego roku. Wynik okazał się jednak i tak znacznie lepszy od oczekiwań analityków, których zaskoczyła duża sprzedaż cyfrowych treści.

Czytaj także: Kindle Store zablokowany przez kilka godzin

Przychody spółki sięgnęły w pierwszym kwartale 13,18 miliarda dolarów, co jest wzrostem aż o 34% rok do roku. Inwestorzy z Wall Street spodziewali się wyników niemal o 2 miliardy niższych, lepszy wynik wywołał prawdziwą euforię i wywindował kurs amerykańskiego giganta o kilkanaście procent.

Bardzo pozytywną informacją był również wzrost marż Amazona, co dobrze wróży branży e-commerce także w szerszym ujęciu. Analitycy nie mają wątpliwości, że choć wiele można jeszcze zrobić w kierunku poprawy zysków amerykańskiego giganta, koncern "wykonał krok w dobrym kierunku".

Choć Amazonowi zarzucano niedawno, że sprzedaje swój tablet Kindle Fire zbyt tanio, obecnie 90% cieszących się największą popularnością produktów w sklepie firmy to dobra cyfrowe. Koncern chce wykorzystywać własny sprzęt, by w stosunkowo tani sposób dotrzeć do setek tysięcy użytkowników - podobnie zresztą jak Apple ze swoim App Store.

Czytaj także: Płatności mobilne w aplikacjach wciąż najpopularniejsze na iOS


Następny artykuł » zamknij

Samsung z rekordowym zyskiem

Źródło: Amazon
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy