Altana ogrodowa – prosty sposób na wypoczynek w Twoim ogrodzie

09-10-2018, 09:52

Szukając miejsca do rekreacji wokół domu, zwykle skupiamy się na tarasie. W wielu projektach domów nie uwzględniono go jednak i domownicy stoją przed trudnym zadaniem – gdzie spędzić miłe, letnie popołudnia? Odpowiedzi należy szukać w katalogach drewnianych produktów ogrodowych. Znajdziemy tam między innymi funkcjonalne wiaty, domki, a także drewniane altany ogrodowe. To właśnie tym ostatnim postanowiliśmy się nieco głębiej przyjrzeć.

Altanka ogrodowa – jak tanio i szybko poprawi funkcjonalność w ogrodzie?

Najprostszą altankę z drewna wykonać możemy nawet samodzielnie, to wszak nic innego jak kilka słupów konstrukcyjnych, połączonych nieskomplikowaną więźbą i pokryciem dachowym. Wymaga to jednak dostępu do odpowiednich półproduktów, sporo czasu oraz umiejętności. Za nieco ponad 1 000 zł można również zakupić drewnianą altankę u producenta. Spośród dosyć bogatej oferty na polskim rynku, szczególnie warto zwrócić uwagę na altany ogrodowe z balustradą, kompletem mebli ogrodowych oraz podestem z gatunkowych desek.

Altana ogrodowa daje cenny cień, którego tak pragniemy latem. Jest więc miejscem wypoczynku i rekreacji dla wszystkich domowników, szczególnie zaś dla osób starszych oraz dzieci, którzy to mocniej narażeni są na silne promieniowanie słoneczne. Altanka drewniana wyposażona w zestaw mebli (z reguły jest to stół oraz dwie ławy) daje dodatkową alternatywę dla spożywania posiłków, biesiadowania i grillowania w miłym towarzystwie. Jeśli przy okazji montowania drewnianej altany zastosujemy zasłonę w postaci pasa zieleni lub płotów osłonowych, zyskujemy intymny zakątek, który w letnie wieczory pozwoli nam na prawdziwy relaks przy ulubionej muzyce i z lampką wina, z daleka od oczu sąsiadów.

mat partnera

Popularne typu altan ogrodowych (www.produktyogrodowe.pl/20-altany-ogrodowe)

Jakie altany ogrodowe znajdziemy w ofercie polskich producentów?

Szybkie rozpoznanie katalogów polskich marek drewnianych produktów ogrodowych pozwoliło nam na jeden wniosek. Altanka powinna być przez nas traktowana jako swoista baza, można ją porównać do płótna, które dopiero pokryje farba i powstanie obraz. A zatem nabywając drewnianą altankę ogrodową i montując ją w dowolnym punkcie wokół domu dopiero zaczynamy zabawę. Barwne poduszki, pledy, latarnie ze świecami, lampiony, ozdobne donice – to pozornie nieistotne elementy, które z fabrycznej, surowej altany ogrodowej zrobią nasz autorski, przytulny zakątek.

Polscy producenci oferują drewniane altanki w na bazie prostokątów, wieloboków oraz koła. Zwykle są to altany otwarte. Udało nam się jednak znaleźć niesamowicie urocze projekty altan ogrodowych, które stylizowane były na baśniowe domki, albo przyjmowały fantastyczny, nowoczesny format dzięki połączeniu kamienia, drewna, szkła oraz metalu. Ograniczają nas zatem dwie rzeczy: fantazja oraz zasobność portfela.

Od strony technicznej, praktycznie wszystkie altany ogrodowe na rynku są fabrycznie impregnowane ciśnieniowo. Materiałem jest zwykle sosna lub świerk, choć wielu producentów oferuje możliwość wykonania autorskich projektów altanek z wykorzystaniem egzotycznych, importowanych gatunków drewna. Warto wspomnieć, że mała altana z drewna nie wymaga specjalistycznego posadowienia – do jej montażu wystarczy stalowa kotwa, która zapewni stateczność.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***

Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag Tebimtag komunikat firmytag altana ogrodowa
To warto przeczytać

fot. e-filefot. Media 3.0fot. PR-imofot. Chce.toRSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Grudzień 2018»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.