Allegro wybierze najbardziej oszczędne miasto

02-09-2009, 16:09

Siedemnaście polskich miast bierze udział w akcji AlleMiasto, organizowanej przez platformę aukcyjną Allegro. Główną nagrodą jest zorganizowanie przez Allegro Wielkiego Koncertu Sylwestrowego, na którym wystąpią między innymi Kayah, Sofa, DJ Hugo, Mosquito i Maria Sadowska.

Celem akcji AlleMiasto, która ruszyła 1 września i potrwa do połowy listopada tego roku, jest wyłonienie najbardziej oszczędnego miasta w rozmiarze M, czyli o populacji od 90 do 130 tys. mieszkańców. Oszczędność ta mierzona jest na podstawie liczby transakcji mieszkańców oraz średnich różnic cen produktów w sieci i poza nią. Produkty kupowane przez mieszkańców konkursowych miast podzielone są na 16 kategorii. Każdy z produktów posiada współczynnik kategorii. Wynik oszczędności to cena produktu pomnożona razy współczynnik.

Zakupy każdego mieszkańca są dodawane i rejestrowane, dzięki czemu powstaje ranking miast. Obecnie na pierwszym miejscu wśród oszczędnych miast znajduje się Płock, który zaoszczędził od rozpoczęcia akcji 3,5 tys. zł.

Rywalizacje miast można obserwować za pośrednictwem strony internetowej AlleMiasto.pl. Tam także można zakładać konta w Allegro, zamieszczać filmy prezentujące zakupy oraz wymieniać informacje związane z przebiegiem rywalizacji.

Mieszkańców miast biorących udział w konkursie (lista poniżej) będzie też odwiedzało mobilne centrum edukacyjne - Allegro Truck. Jest to olbrzymia ciężarówka ze specjalną naczepą, na pokładzie której znajdują się 32 stanowiska komputerowe, profesjonalny system audio i wideo oraz satelitarny bezprzewodowy internet.

Załoga Allegro Truck podczas sesji szkoleniowych doradzi wszystkim zainteresowanym m.in. jak założyć konto i korzystać z Allegro oraz jak dokonywać udanych i bezpiecznych transakcji internetowych. Ważnym punktem wizyty załogi Allegro Truck będzie specjalna aukcja "na żywo", z której dochód zostanie przeznaczony na pomoc przy usuwaniu szkód po huraganie w Legnicy.

O Wielki Koncert Sylwestrowy rywalizują mieszkańcy Tychów, Chorzowa, Dąbrowy Górniczej, Jaworzna, Tarnowa, Słupska, Koszalina, Wałbrzycha, Elbląga, Grudziądza, Zielonej Góry, Gorzowa Wielkopolskiego, Opola, Włocławka, Płocka, Kalisza i Jastrzębia Zdroju.

AlleMiasto.pl


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031