Allegro wchodzi na rynek przesyłek kurierskich

20-01-2012, 07:49

Platforma ma umożliwiać zamówienie usługi kurierskiej w atrakcyjnych cenach przez firmy oraz osoby prywatne.

Od czwartku internauci mogą zamawiać przesyłki kurierskie na nowej platformie wysyłkowej Sendit.pl. 


Wraz z Sendit.pl Grupa Allegro wchodzi w dotąd niezagospodarowany przez siebie obszar obsługi transakcji – logistykę dostawy. Ten ruch sprawi, że obsługa użytkowników naszych serwisów będzie jeszcze sprawniejsza i przede wszystkim kompleksowa mówi Zbigniew Ptaszyński, Dyrektor Operacyjny Grupy Allegro. Sendit.pl skierowany jest przede wszystkim do średnich i małych sprzedających, ale z platformy będą mogły korzystać także osoby indywidualne, nadające pojedyncze przesyłki.

Nowa platforma ma pozwolić szybko i wygodnie wycenić przesyłkę kurierską, zamówić usługę wybranej firmy przewozowej, zapłacić za zamówienie, obserwować status przesyłki oraz historię dotychczasowych zamówień.

Czytaj też: DPD: to klient wybiera, kiedy otrzyma paczkę

Obsługę przesyłek w Sendit.pl zapewnią UPS, DPD oraz InPost, jednak ta lista ma się stale rozwijać. Usługi wskazanych firm przewozowych mają być dostępne w serwisie w cenach do tej pory nieosiągalnych dla klientów wysyłających niewielkie liczby przesyłek.

Z usług nowej platformy wysyłkowej może skorzystać każdy, należy się uprzednio zarejestrować i zalogować w serwisie. Natomiast użytkownicy Allegro będą mogli wykorzystywać do tego celu te same dane, którymi posługują się na allegro.pl i w innych serwisach grupy. Wkrótce serwis ma zostać wzbogacony o dodatkowe narzędzia. Sendit.pl będzie również zintegrowany z iStore - platformą sklepową Grupy Allegro.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31