Allegro: Upraszczamy zakupy i chronimy kupujących

23-03-2010, 20:59

Allegro udostępniło system Płacę z Allegro we wszystkich wprowadzanych od dziś ofertach z zapłatą z góry. Dzięki temu Kupujący mogą w prostszy sposób płacić za przedmioty kupione w tym serwisie aukcyjnym. Korzystający z PzA są również objęci Programem Ochrony Kupujących.

Dzięki wprowadzonemu dziś systemowi możliwe będzie np. zapłacenie jednym przelewem przez Płacę z Allegro (PzA) za wiele przedmiotów kupionych u jednego Sprzedającego (do tej pory było to możliwe po wcześniejszym uzgodnieniu ze sprzedawcą i przy wpłacie bezpośrednio na jego konto). Przy dokonywaniu zapłaty przy pomocy Płacę z Allegro Sprzedający niemal automatycznie otrzyma informację o wpłynięciu kwoty na jego konto.

Co istotne, w przypadku uznanej reklamacji lub zwrotu towaru sprzedawca może oddać kupującemu wpłatę dokonaną przez Płacę z Allegro tą samą drogą. 

Użytkownicy otrzymujący pieniądze poprzez system Płacę z Allegro mogą samodzielnie określić, kiedy pieniądze wpłyną na ich konta - czy na żądanie, czy też automatycznie w postaci cyklicznych wypłat, gdy uzbiera się określona kwota.

Wszystkie informacje o opłaconych zakupach allegrowicze znajdą w zakładce Płacę z Allegro: Lista moich wpłat.

>> Czytaj też: 8 najczęściej popełnianych błędów przez początkujących sprzedawców na Allegro

Kupujący korzystający z systemu Płacę z Allegro są ponadto automatycznie objęci Programem Ochrony Kupujących w Allegro, gwarantującym zwrot do 10.000 złotych w przypadku przeprowadzenia nieuczciwej transakcji - przypominają przedstawiciele serwisu. Do minimum zostało też ograniczone ryzyko błędu transakcji płatniczej – PzA automatycznie wypełnia formularze przelewu według danych podanych przez Sprzedającego, eliminując tym samym ewentualne błędy. Kupującemu pozostaje tylko akceptacja formularza przelewu.

Aby w prosty sposób wyjaśnić osobom zainteresowanym zasady działania jej dwóch wersji, PzA za zakupy i PzA za usługi, Allegro stworzyło specjalną stronę informacyjną www.placezallegro.pl.  Dostępne są na niej krótkie filmy instruktażowe wyjaśniające zasady działania PzA.

Jak zapowiadają przedstawiciele serwisu, usługa Płacę z Allegro będzie zawsze bezpłatna.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031