Allegro: Najbardziej oszczędni są mieszkańcy Koszalina, Słupska i Tychów

23-09-2009, 10:42

Mieszkańcy miast biorących udział w akcji alleMIASTO zaoszczędzili już ponad trzy miliony złotych dzięki zakupom w Allegro - twierdzą organizatorzy akcji. Allegro, zwane od dawna motorem polskiego e-biznesu, stara się przekonać w ten sposób Polaków, że warto dokonywać zakupów na aukcjach internetowych. Oszczędności sięgają średnio 20 proc - wynika z badania platformy aukcyjnej.

AlleMiasto - ranking miast
fot. Allegro - AlleMiasto - ranking miast
Od pierwszego września wartość wszystkich zakupów w Allegro dokonanych przez mieszkańców 17 polskich miast (lista poniżej) jest mnożona przez odpowiadające im wskaźniki oszczędności, a następnie sumowana. Po drugim tygodniu akcji AlleMiasto na czele stawki jest Koszalin. Według Allegro mieszkańcy tego miasta dzięki zakupom na aukcjach oszczędzili prawie 220 tysięcy złotych. Na kolejnych pozycjach są obecnie Słupsk (213 tys. zł) i Tychy (209 tys. zł).

Współczynnik oszczędności danej kategorii jest średnią procentową różnicą cen w sklepach tradycyjnych i w internecie dla przekrojowego koszyka produktów z danej kategorii. Poszczególne współczynniki i dokładna metodologia ich obliczania zawarta jest w raporcie cenowym "Porównanie poziomu cen w sklepach tradycyjnych do cen w internecie", badania zostały przeprowadzone w sierpniu przez Allegro przy współpracy z Ceneo.pl, Cokupić oraz firmą badawczą Estymator.

- W trakcie badań zestawiono ceny 3600 produktów w tradycyjnych sklepach i w internecie. Zakupy w internecie są średnio tańsze o 20%, a w niektórych grupach produktów nawet o ponad 30 proc – twierdzi Patryk Tryzubiak, PR Manager Grupy Allegro.

ILE MOŻNA ZAOSZCZĘDZIĆ KUPUJĄC W INTERNECIE

Oszczędności zakupów online w poszczególnych katogeriach produktowych
fot. Allegro - Oszczędności zakupów online w poszczególnych katogeriach produktowych
Jak wynika ze wspomnianego raportu, najwięcej - procentowo - można zaoszczędzić, kupując w internecie produkty związane ze zdrowiem i urodą (32%), produkty dla dziecka (25%), filmy oraz sprzęt AGD (22%), a także telefony i akcesoria, komputery, książki i produkty z kategorii motoryzacja (21%).

Najmniej procentowo zaoszczędzimy, kupując odzież, obuwie i dodatki (10%) oraz artykuły do domu i ogrodu (11%).

Jeśli chodzi o konkretne kwoty, to największa średnia wartość oszczędności występuje przy zakupach laptopów - 705 zł, lustrzanek cyfrowych - 662 zł, telewizorów - 574 zł, sprzętu do prezentacji - 520 zł oraz lodówek - 465 zł.

Najmniejsze kwoty pieniędzy zaoszczędzimy natomiast przy zakupach filmów - 8 zł, płyt kompaktowych - 9 zł, encyklopedii i słowników - 12 zł, książek informatycznych - 13 zł, a także DVD muzycznych - 16 zł.

Ceny produktów zostały porównane w 48 sklepach w 5 największych polskich miastach oraz na Allegro i sklepach internetowych obecnych w porównywarce Ceneo. W porównaniu uwzględniono tylko nowe produkty. Raport dostępny jest na stronie allemiasto.pl (PDF)

EDUKACJA W ZAKUPACH ONLINE RÓWNIE WAŻNA

Allegro Truck
fot. Allegro - Allegro Truck
Allegro nie tylko postawiło na rywalizację, ale także na edukację mieszkańców miast biorących udział w akcji. W tym celu po Polsce jeździ Allegro Truck - mobilne centrum edukacyjne, wyposażone w ponad 30 komputerów i dostęp do internetu. Załoga Allegro Truck doradza wszystkim zainteresowanym, jak dokonywać udanych i bezpiecznych transakcji internetowych oraz jak korzystać z platformy aukcyjnej Allegro. 

Allegro edukuje jak kupować w internecie
fot. Allegro - Allegro edukuje jak kupować w internecie
Podczas wizyty Allegro Truck w każdym mieście odbywa się także specjalna aukcja „na żywo”, z której dochód zostanie przeznaczony na pomoc przy usuwaniu szkód po huraganie w Legnicy. Dotychczas zebrano już ponad 2 tysiące złotych.

Rywalizacja w oszczędzaniu miast rozmiaru M (90-130 tys. mieszkańców) zakończy się ostatniego dnia października. Najbardziej oszczędne polskie miasto z tej grupy poznamy w połowie listopada, a nagrodą dla jego mieszkańców będzie Wielki Koncert Sylwestrowy sponsorowany przez Allegro, na którym wystąpią między innymi Kayah, Sofa, DJ Hugo, Mosquito i Maria Sadowska.

W akcji AlleMiasto, która rozpoczęła się 1 września, biorą udział mieszkańcy Tychów, Chorzowa, Dąbrowy Górniczej, Jaworzna, Tarnowa, Słupska, Koszalina, Wałbrzycha, Elbląga, Grudziądza, Zielonej Góry, Gorzowa Wielkopolskiego, Opola, Włocławka, Płocka, Kalisza i Jastrzębia Zdroju

Ranking oszczędności miast można obserwować na stronie allemiasto.pl.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031