Allegro: Najbardziej oszczędne miasto to Koszalin

17-11-2009, 14:31

Koszalinianie zwyciężyli w rywalizacji o miano najbardziej oszczędnego miasta w rozmiarze M i to w Koszalinie zorganizowany zostanie koncert sylwestrowy, ufundowany przez platformę aukcyjną Allegro. Mieszkańcy miast biorących udział w akcji alleMiasto zaoszczędzili w sumie ponad 9 milionów złotych - poinformował organizator.

W konkursie alleMIASTO wzięli udział mieszkańcy 17 miast w rozmiarze M (liczące od 90 do 130 tysięcy mieszkańców) - Tychów, Chorzowa, Dąbrowy Górniczej, Jaworzna, Tarnowa, Słupska, Koszalina, Wałbrzycha, Elbląga, Grudziądza, Zielonej Góry, Gorzowa Wielkopolskiego, Opola, Włocławka, Płocka, Kalisza i Jastrzębia Zdroju.

Kupując na Allegro, oszczędzali, a wszystkie ich zakupy były przeliczane za pomocą algorytmu, który porównywał ceny w internecie i w tradycyjnych sklepach. Dzięki temu powstawał ranking miast na stronie allemiasto.pl.

>> Czytaj także: Jak Allegro wyliczało współczynnik oszczędności

Rywalizacja w konkursie alleMIASTO do ostatniej minuty była zacięta. O pierwsze miejsce walczyli mieszkańcy Koszalina, Zielonej Góry, Tychów i Słupska. Koszalinianie, kupując między 1 września a 31 października na Allegro prawie 80 tysięcy przedmiotów w ponad 50 tysiącach aukcji, według organizatorów zaoszczędzili ponad 657 tysięcy zł i zwyciężyli w konkursie. Mieszkańcy Zielonej Góry, którzy zajęli drugie miejsce zgromadzili oszczędności w wysokości 636 tysięcy zł. Trzecie miejsce przypadło Tyszanom, którzy zaoszczędzili ponad 622 tysięcy zł.  

- Wszyscy uczestnicy naszej akcji są zwycięzcami, bo wszyscy zaoszczędzili. Ceny w internecie są średnio niższe o około 20 proc. od tych w tradycyjnych sklepach, co wykazały badania, które wykonano na nasze zlecenie – powiedział Patryk Tryzubiak, rzecznik prasowy Grupy Allegro.

Podczas sylwestrowego koncertu w Koszalinie, ufundowanego przez Allegro, wystąpią między innymi Kayah, Maria Sadowska, Sofa, DJ Hugo i Mosquitoo. Imprezę poprowadzą Agnieszka Popielewicz i Maciej Rock. Relacje z zabawy w Koszalinie będzie można oglądać co godzinę w Telewizji POLSAT, w trakcie transmisji koncertu Sylwestrowego z Placu Konstytucji w Warszawie.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031