Alcatel-Lucent: optyczne rozwiązania dla Deutche Telecom

08-10-2009, 01:16

Zwiększenie elastyczności i sprawności stacjonarnych oraz mobilnych usług szerokopasmowych dla PTC w Polsce, a także operatorów w Austrii, Czechach i Słowacji to cel podpisanych kontraktów z Alcatel-Lucent. Rozwiązanie bazuje na rekonfigurowalnych sieciach optycznych.

Alcatel-Lucent nawiązał współpracę z grupą Deutsche Telekom (DT) i podpisał kontrakty na dostawę rozwiązania do transportu optycznego danych i głosu. 

Wśród firm, które podpisały kontrakt, znalazła się także Polska Telefonia Cyfrowa. Umowa przewiduje kontynuację transformacji sieci oraz wykorzystanie zwiększonej pojemności łączy backhaul do szerokopasmowych aplikacji mobilnych w środowisku sieci heterogenicznej.

- Rozwiązanie optyczne Alcatela-Lucenta oznacza dla nas optymalną ścieżkę migracji do sieci Ethernet z łączami backhaul, przy czym możemy nadal korzystać z ekonomicznej i efektywnej sieci IP/Ethernet w miarę wzrostu zapotrzebowania na przepustowość — powiedział Tomasz Gerszberg, Dyrektor Departamentu Core&Transmission w PTC.

Alcatel-Lucent wprowadzi także swoją technologię w Slovak Telekom, T-Mobile w Czechach oraz Austrii.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy