Al-Kaida grozi w internecie?

03-04-2012, 09:36

Amerykańskie organy ścigania badają strony, na których grożono atakiem terrorystycznym w Nowym Jorku - informuje agencja Reuters. Witryny mają być powiązane ze znaną organizacją Al-Kaida.

Jedna z grafik, która zainteresowała amerykańskie organy ścigania, zawierała napis: Al-Kaida już wkrótce powróci do Nowego Jorku. Całość pojawiła się w sieci na początku tego tygodnia w witrynie o nazwie Ansar al Mujahiddin Arabic Forum (AMAF).

Czytaj także: Oszukać skanery ciała? Łatwizna! (wideo)

Zdaniem agencji Reuters forum jest ściśle powiązane z afgańskimi talibami, a także ich głównym przywódcą. Jak tłumaczy ekspert zajmujący się monitorowaniem witryn militarnych Evan Kohlmann, już od dwóch tygodni w sieci pojawiają się podobne informacje również na innych forach, które są powiązane z Al-Kaidą.

Rzecznik prasowy FBI potwierdził, że jednostka zajmująca się terroryzmem bada obecnie, czy publikowane na forach materiały są autentyczne. Jak jednak zapewnił: "nie ma obecnie konkretnego czy wiarygodnego zagrożenia dla Nowego Jorku". Paul Browne z nowojorskiej policji zauważa, że grafiki zostały umieszczone w dziale "sztuka i design", co stawia pod znakiem zapytania przekazywane w nich informacje.

- To nie miejsce, gdzie publikowano by poważne groźby - uważa Kohlmann. Warto przypomnieć, że pod koniec ubiegłego roku cenzurowania wiadomości umieszczanych na Twitterze przez talibów domagał się amerykański rząd. Zdaniem Amerykanów niektóre tweety mogą istotnie przyczynić się do propagowania terroryzmu.

Czytaj także: Sarkozy: trzeba karać za odwiedzanie stron ekstermistów (sic!)


Źródło: Reuters
To warto przeczytaćfot. EtereutiKomentarze
comments powered by Disqus
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.