Aktywa Quercus TFI S.A. pod zarządzaniem na k. sierpnia 2017 r. wyniosły 4,99 mld zł

05-09-2017, 10:18

Wartość aktywów pod zarządzaniem Quercus TFI S.A. na koniec sierpnia 2017 r. wyniosła 4 992,9 mln zł (wobec 4 941,5 mln zł na koniec lipca 2017 r.) i była najwyższa w ponad 9-letniej historii firmy.

Na wartość aktywów pod zarządzaniem na koniec sierpnia 2017 r. składało się 4 076,5 mln zł ulokowanych w 10 subfunduszach QUERCUS Parasolowy SFIO, 144,2 mln zł w funduszu QUERCUS Absolute Return FIZ, 192,4 mln zł w funduszu QUERCUS Absolutnego Zwrotu FIZ, 58,5 mln zł w Acer Aggressive FIZ, 385,7 mln zł w QUERCUS Multistrategy FIZ, 22,8 mln zł w Private Equity Multifund FIZ oraz 112,9 mln zł aktywów w ramach usługi asset management (bez uwzględnienia środków zainwestowanych w subfundusze / fundusze QUERCUS). Aktywa poszczególnych subfunduszy / funduszy oraz uzyskane stopy zwrotu w br. przedstawiono w poniższej tabeli.

  tabela quercus

- W sierpniu kontynuowane były pozytywne tendencje na rynkach wschodzących. Nieco słabiej kształtowały się notowania na rynku amerykańskim i niemieckim. Od początku roku S&P500 zyskuje 10,4%, a DAX 5,0%. Ceny surowców wahały się istotnie. Ropa potaniała i po ośmiu miesiącach br. jej cena spadła o 13%. Złoto podrożało do nowego tegorocznego szczytu i zyskało już 15% od początku roku. Ceny obligacji skarbowych na świecie lekko rosły - komentuje Paweł Cichoń, Wiceprezes Zarządu Quercus TFI S.A., Dyrektor Departamentu Sprzedaży.

- Na GPW koniunktura w sierpniu była bardzo dobra, szczególnie w segmencie blue chips. WIG od początku roku jest na plusie aż 25,5%. Złoty wahał się i ostatecznie kurs kształtował się na poziomie 4,25 do euro i 3,58 do dolara. Ceny polskich obligacji nieznacznie wzrosły (rentowność obligacji 10-letnich spadła do 3,3%) - dodaje Paweł Cichoń. - Jeśli chodzi o nasze wyniki inwestycyjne – największy fundusz QUERCUS Ochrony Kapitału zyskał od początku roku 1,6%. Najwyższe stopy zwrotu – jak dotychczas – osiągnęły QUERCUS lev +62,9%, QUERCUS Turcja +27,2% i flagowy QUERCUS Agresywny +14,2%. Solidne wyniki zanotowały fundusze absolute return, na czele z QUERCUS Selektywny +7,2% i QUERCUS Multistrategy FIZ +3,3%. Co do naszych wyników sprzedażowych – nabycia netto w sierpniu wyniosły 25 mln zł. Zainteresowaniem cieszył się QUERCUS Ochrony Kapitału. W najbliższych miesiącach zakładamy utrzymanie się pozytywnych tendencji na rynkach finansowych. Nie można jednak wykluczyć korekt po drodze ku nowym szczytom już 8,5-letniej hossy.Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag Quercus TFItag komunikat firmy
To warto przeczytać

fot. Kasperskyfot. bongkarnfot. LiveSpace

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: