Aktualizacja Windows 10 Creators Update od 11 kwietnia

11-04-2017, 14:51

Niezależnie od tego, czy jesteś już użytkownikiem Windows 10, czy też właśnie poszukujesz nowego urządzenia, poniżej znajdziesz garść informacji o wybranych funkcjach zawartych w aktualizacji Creators Update do Windows 10, z których korzystać mogą wszyscy użytkownicy Windows 10.

Stworzyliśmy Windows 10, aby obudzić twórcę w każdym z nas. Uważamy, że wszyscy możemy mierzyć wysoko, niezależnie czy oznacza to założenie własnego startupu, wprowadzenie nowego produktu na rynek, rozpisanie innowacyjnego planu lekcji, napisanie gry czy też stworzenie zupełnie nowego świata w Minecraft, lub w rzeczywistości mieszanej. Chcemy, by Windows 10 był miejscem, w którym z przyjemnością tworzysz i bawisz się, korzystając z funkcji, które pozwolą Ci zostawić swój ślad w rzeczywistości.

Aktualizacja powstała po to, by uwalniać i wspierać potencjał kreatywności, przybliżyć każdemu tworzenie w 3D, dać możliwość doświadczenia rzeczywistości mieszanej, a dla graczy dostarczyć narzędzi do łatwego transmitowania swoich rozgrywek w Internecie. Oprócz pakietu wspierającego kreatywność, Creators Update wprowadza także nowe funkcje do Microsoft Edge, takie jak dodatkowe mechanizmy bezpieczeństwa, narzędzia ochrony prywatności i dużo więcej.

3D dla każdego i umożliwienie działania rzeczywistości mieszanej

Większość z nas ogranicza dwuwymiarowa przestrzeń istniejących narzędzi. A przecież żyjemy w świecie wielowymiarowym. Dzięki 3D możemy lepiej komunikować nasze pomysły i wyrażać siebie, a także uczyć się szybciej, ponieważ tylko trójwymiarowość wiernie oddaje rzeczywistość wokół nas. Do 2020 roku branża 3D ma wzrosnąć o ponad 62 proc. Dlatego, wprowadzając aktualizacje Windows 10 Creators Update, chcemy umożliwić każdemu tworzenie i udostępnianie swoich prac w 3D.

Windows zawsze inspirował do tworzenia. Nasza aplikacja Paint ma ponad 100 mln użytkowników co miesiąc i jest jednym z najpopularniejszych narzędzi dla twórców. Dzięki swojej nowej wersji Paint 3D, zawartej w Windows 10 Creators Update, można w prosty sposób tworzyć od podstaw trójwymiarowe obiekty, zmieniać ich kolory, nanosić faktury lub przekształcić obraz dwuwymiarowy w prawdziwe dzieło 3D. Remix3D.com oferuje gotowe obiekty graficzne 3D do wykorzystania, pochodzące z rozrastającej się biblioteki online. Pozwala też udostępniać własne prace w ramach społeczności twórców tej aplikacji.

Aktualizacja Windows 10 Creators Update to szansa na głębię wrażeń, w której zacierają się granice między światem fizycznym a wirtualnym. Pozwala ona przejść od trzech wymiarów do rzeczywistości mieszanej. Temu mają służyć pierwsze zestawy do projekcji rzeczywistości mieszanej dla Windows, które będą oferowane w dalszej części roku przez firmy Acer, ASUS, Dell, HP i Lenovo w cenie od 299 dolarów. Takie zestawy wyposażone będą we wbudowane czujniki wychwytujące ruch z każdego kierunku i zapewniające swobodę ruchu użytkownika, bez konieczności stosowania zewnętrznych wskaźników lub stacjonarnych czujników. Będą przy tym bardzo łatwo konfigurowalne. Urządzenia tego typu wykorzystywać będą nowe, immersyjne aplikacje tworzone przez programistów specjalnie dla Windows Mixed Reality, przy użyciu dostępnych od niedawna zestawów narzędzi programistycznych.

Oglądaj, uczestnicz, rozmawiaj i doświadczaj w czasie rzeczywistym dzięki Beam

Robimy wszystko, aby środowisko Xbox było najlepszą platformą zarówno do tworzenia gier i jak grania w nie w ramach urządzeń korzystających z Windows 10 i konsoli Xbox One. Aby sprostać temu wyzwaniu dążymy do integracji graczy korzystających z komputerów posiadających Xbox Live jak i tych, którzy posiadają konsole Xbox, poprzez Xbox Play Anywhere. Dzięki tej usłudze zyskujemy możliwość grana w zakupione gry na konsoli zarówno na Xbox One jak i komputerze z Windows 10.

Wraz z Creators Update udostępniamy jeszcze więcej możliwości, dzięki którym możesz grać, rozmawiać, dzielić się i bawić grając na komputerach z Windows 10 i Xbox One. Za pośrednictwem Beam zapraszamy wszystkich do angażowania się w społeczność graczy i udostępniania zapisów z swoich rozgrywek w czasie rzeczywistym bez dodatkowego sprzętu czy oprogramowania. Korzystając z Beam nie tylko oglądasz swoich ulubionych graczy, ale możesz także z nimi rozmawiać i uczestniczyć w życiu społeczności w zupełnie nowy sposób.

Tryb Game Mode daje nam możliwość doświadczania optymalnego i maksymalnie spójnego wrażenia z gier na komputerach z Windows 10, dzięki systemowi przydzielania większej ilości zasobów graficznych oraz mocy obliczeniowej procesora do wykorzystania przez gry. Po aktywacji trybu można zastosować go w dowolnej grze.

Microsoft Edge – szybszy i bezpieczniejszy dzięki ulepszonemu wyszukiwaniu i funkcjom rozrywki

Ponieważ coraz więcej czasu spędzamy online, zależy nam, aby Microsoft Edge był najlepszą przeglądarką internetową dla Windows 10. W aktualizacji Windows 10 Creators Update Update firma Microsoft zawarła nowe funkcje, takie jak np. zaawansowane zarządzanie zakładkami. Funkcja ta pozwala odszukać, organizować i otwierać zapisane zakładki bez opuszczania bieżącej strony. Na wszystkich urządzeniach z Windows 10 można teraz czytać ulubione książki z Windows Store bezpośrednio w Microsoft Edge. To także jedyna przeglądarka, która wyświetla filmy z Netflixa oraz programy telewizyjne w rozdzielczości 4K Ultra HD.

Od zdrowego snu do łatwej kontroli czasu spędzanego przez dziecko na komputerze

Czasami to małe rzeczy cieszą nas najbardziej. W aktualizacji Creators Update dla systemu Windows 10 znajdzie się wiele takich smaczków, aktualizacji i funkcji, zgłaszanych przez samych użytkowników.

Dzięki zmniejszeniu niebieskiego światła emitowanego przez ekran komputera, funkcja światła nocnego pozwoli użytkownikom na lepszy i zdrowszy sen. Jest ona szczególnie istotna zwłaszcza wówczas, gdy często zdarza nam się pracować w późnych godzinach. Z włączoną funkcją światła nocnego nasz mózg będzie w stanie łatwiej przygotować się do wejścia w fazę dobrego snu. Dotychczas z tej funkcji korzystali użytkownicy smartfonów. Teraz, wraz z Creators Update, pojawi się ona również w systemie Windows 10.

Z kolei funkcja mini-podglądu pozwala użytkownikowi Windows 10 zachować na wierzchu otwarte okno, niezależnie od tego, nad czym aktualnie pracuje. W trybie mini-podglądu użytkownik można mieć na wierzchu otwarte okno np. z ulubionym filmem, rozmową na Skype czy odtwarzaczem muzyki – i dalej zajmować się swoimi bieżącymi sprawami.

Rodzice, którzy znają funkcję kontroli rodzicielskiej oraz limity czasowe korzystania z komputera w Windows 10, dzięki aktualizacji Creators Update podobny panel sterujący znajdą w konsoli Xbox One. Będą mogli zarządzać czasem, jaki ich dzieci poświęcają na granie na konsoli bądź na komputerze. Dla każdego dziecka rodzice mogą ustalić dzienne i godzinowe limity grania, a narzędzie samo wykryje, że np. najmłodszy członek rodziny grał dziś wystarczająco długo w Forza Horizon 3 i wyczerpał swój limit, więc uniemożliwi mu kontynuację rozgrywki i wyloguje z konta. W Windows 10 rodzice będą mogli również uzyskać szczegółowe raporty informujące o tym, w co ich dziecko grało każdego dnia. Aby skorzystać z tej opcji należy wejść na stronę account.microsoft.com/family i zalogować się na konto rodzica, a następnie wybrać opcję „Czas na ekranie” dla konta dziecka.

Po aktualizacji Windows Creators mechanizm Windows Hello wykrywa, kiedy użytkownik korzystający ze sparowanego z systemem smartfonu (iOS, Android, Windows Phone) odchodzi od komputera lub tabletu – i automatycznie blokuje ekran, zapewniając w ten sposób dodatkową ochronę prywatności. Funkcja zdalnego blokowania działa zarówno ze smartfonami, jak i opaskami fitnessowymi lub innymi dowolnymi urządzeniami, które zostały sparowane z komputerem lub tabletem działającym na Windows 10.

Dodatkowe mechanizmy bezpieczeństwa i prywatności

Organizacje i użytkownicy domowi potrzebują zaawansowanej ochrony. Eksperci do spraw bezpieczeństwa mówią o rosnącym zagrożeniu i coraz większej powszechności złośliwego oprogramowania i programów wyłudzających informacje typu ransomware oraz o coraz trudniejszej identyfikacji zagrożeń i sposobów obrony. Dlatego w Windows 10 wprowadziliśmy najsolidniejsze mechanizmy ochrony przed potencjalnymi zagrożeniami wynikającymi z odwiedzania serwisów internetowych, wysyłania e-maili czy przechowywania plików w chmurze.

Wraz z aktualizacją Windows 10 Creators Update oferujemy także nową usługę, która pozwoli monitorować bezpieczeństwo: Windows Defender Security Center. Pulpit tej aplikacji pozwala z jednego miejsca sterować wszystkimi opcjami bezpieczeństwa, takimi jak: ochrona antywirusowa, zapora sieciowa, diagnozowanie wydajności i stanu urządzenia, kontrolowanie opcji bezpieczeństwa aplikacji i przeglądarki, a także korzystanie z funkcji bezpieczeństwa rodzinnego. To jednak nie wszystko: funkcja Device Health Advisor przekazuje informacje o ważnych sygnałach dotyczących anomalii w działaniu urządzenia. Dla klientów biznesowych aktualizacja Windows 10 Creators Update przyniesie nowe narzędzia i możliwości, pozwalające uprościć informatyczny aspekt działalności biznesowej. Dzięki nim łatwiej będzie prawidłowo wdrożyć urządzenia z Windows 10, lepiej nimi zarządzać i je obsługiwać, a także wyeliminować zagrożenia dla bezpieczeństwa.

Prywatność użytkowników to dla firmy Microsoft zasadnicza kwestia. Dlatego też aktualizacja Windows 10 Creators Update wprowadzi nowe sposoby jej konfiguracji, pozwalające dostosować ustawienia do indywidualnych potrzeb użytkownika i pozwoli łatwiej zarządzać prywatnością zarówno w Windows 10 jak i innych usługach Microsoft. Nowy pulpit prywatności pozwala monitorować i zarządzać aktywnością użytkownika w wielu usługach Microsoft jednocześnie.

Surface Book i Surface Studio wchodzą na nowe rynki

Surface Book z Performance Base jest już dostępny w formie przedpremierowego zamówienia w Austrii, Chinach, Danii, Finlandii, Francji, Niemczech, Hongkongu, Japonii, Holandii, Norwegii, Szwecji, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii, a w sprzedaży pojawi się 20 kwietnia. Surface Studio i Surface Dial dostępne są od dziś w formie przedpremierowego zamówienia w Australii, Kanadzie i Nowej Zelandii, a w sprzedaży dostępne będą również od 20 kwietnia.

Creators Update dla Surface Hub

Na koniec należy wspomnieć, że klienci Surface Hub na całym świecie otrzymają aktualizację Windows 10 Creators Update do Surface Hub. W jej ramach znajdą się też funkcje najczęściej zgłaszane przez użytkowników, które pozwalają przekształcić Surface Hub w jeszcze sprawniejsze urządzenie do wspólnej pracy. Aktualizacje obejmują ulepszony ekran startowy, a także nowe narzędzia do zarządzania, upraszczające wdrożenia tego urządzenia na dużą skalę. Usprawniono także integrację z aplikacjami takimi jak Skype dla Firm. Aplikacja Whiteboard pozwoli teraz na współpracę między urządzeniami Surface Hub w czasie rzeczywistym.

Autor: Yusuf Mehdi, wiceprezes Grupy Windows and Devices


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag Windows 10 Creatorstag Windows 10
To warto przeczytać
fot. Kasperskyfot. bongkarnfot. LiveSpace
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: