Akcja „Krzyż” napędza Facebook

GazetaPrawna.pl 11-08-2010, 08:32

Poniedziałkowa akcja pod Pałacem Prezydenckim pokazała, że internetowy elektorat ma realny wpływ na rzeczywistość. Największe korporacje zatrudniają sztaby specjalistów, by na portalach społecznościowych zdobywać klientów.

Jeszcze we wtorek, 9 sierpnia na Facebooku było 2,9 mln polskich kont. W tym samym dniu kilka tysięcy osób skrzyknęło się w portalu i urządziło manifestację przed Pałacem Prezydenckim. I nagle liczba polskich użytkowników Facebooka wzrosła do 3,1 mln kont.

Media społecznościowe to dziś najgorętszy trend światowego biznesu i polityki. Największe korporacje zatrudniają całe sztaby specjalistów od komunikacji z internautami w tych portalach. Małe rodzinne firmy zdobywają klientów, zakładając na nich swoje własne konta. Politycy dwoją się i troją, by mieć poparcie tego internetowego elektoratu. A najbardziej z tych wszystkich mediów liczy się dziś Facebook.

„Akcja «Krzyż» zainicjowana w portalu społecznościowym Facebook”. „Z Facebooka do realu przed Pałac Prezydencki”. „Skrzyknęli się na Facebooku, by zaprotestować przeciwko symbolom religijnym”. Przez ostatnich kilka dni takie nagłówki pojawiały się w polskich mediach. A im więcej o tym mówiono, tym więcej osób chciało sie dowiedzieć, czym jest ten osławiony Facebook. Tym więcej zakładało na nim konto i przychodziło na Krakowskie Przedmieście.

22-letni Dominik Taras, który zorganizował akcję „Krzyż”, nie spodziewał się aż takiego odzewu. Na manifestację miały przyjść co najwyżej setki, zjawiły się tysiące w większości młodych ludzi. Tak oto pokazano zarówno siłę społeczną, jak i ekonomiczną mediów społecznościowych. Bo wraz ze wzrostem liczby internatów w tych serwisach rośnie też ich gospodarczy potencjał – uważa Marcin Krzosek z agencji marketingowej Interactive Research Center, która przygotowuje właśnie pierwsze w Polsce badanie „Diagnoza Social Media 2010”.

Więcej szczegółów w Gazecie prawnej w artykule pt. Krzyż napędza Facebook - internetowy elektorat z realnym wpływem na rzeczywistość

Sylwia Czubkowska

gazeta prawna


Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Listopad 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930