Akceleracja PGNiG i nowy patent Amazon. Przegląd e-biznes - 16.02.2017

16-02-2017, 21:07

Amazon kontynuuje przygodę z dronami, Samsung wspiera Akademię Górniczo-Hutniczą, a PGNiG - trzy startupy technologiczne w ramach programu MIT Enterprise Forum Poland. Jeszcze więcej informacji w dzisiejszym przeglądzie.

 • Kolejny krok Amazona w pomysłach na dostawę dronami, czyli o tym, jak ma wyglądać końcowa część tak realizowanej wysyłki. Jak podaje BusinessInsider, firma zgłosiła patent na dostarczanie paczki do klienta na spadochronie.
 • Poznańska spółka H88 (właściciel marek Domeny.pl, Hekko.pl, Ogicom czy Superhost.pl) przejęła Active24.pl - spółkę zajmującą się rejestracją domen i hostingiem, np. dla Telewizji Polsat, Raiffeisen Bank Polska czy sieci Piotr i Paweł. Obecnie na serwerach DNS wszystkich marek spółki jest ponad 345 tys. polskich domen internetowych (źródło: materiał prasowy H88).
 • Jeszcze jedno przejęcie, tym razem w skali światowej. Sophos, firma dostarczająca rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa, kupił za 100 mln dol. spółkę Invincea. Opatentowane rozwiązania wykorzystujące technologię deep machine learning mają wspomóc rozwój jeszcze bardziej skutecznych rozwiązań (źródło: materiał prasowy Sophos).
 • W związku z wydłużonym cyklem sprzedaży, zaskakującymi przepisami prawa czy innymi przeszkodami może się okazać, że aby prowadzić sprzedaż, nie wystarczy tylko zaspokoić potrzeb użytkownika modelowego. Dowiedz się, co jeszcze brać pod uwagę [link afiliacyjny].
 • Brytyjski fundusz inwestycyjny Atomico, założony przez współtwórcę Skype'a Niklasa Zennströma dysponuje kwotą 765 mln dol., którą przeznacza na finansowanie startupów w Europie... i nie tylko. O szczegółach pisze Venture Beat.
 • Rząd zapowiada publikację Polskiej Strategii Kosmicznej (PSK) na lata 2017-30 na 17 marca. Wtedy też zakończą się prace nad studium wykonalności budowy satelity obserwacyjnego o wadze 120 kg (informacja Ministerstwa Rozwoju).
 • Znana jest przybliżona wycena Snapa, firmy tworzącej znaną aplikację Snapchat. W związku z oczekiwanym wejściem na giełdę, Wall Street Journal podaje, że wartość firmy wyniesie od 19,5 do 22,2 mld dol. Oznacza to, że akcje firmy będą kosztować 14-16 dol. za sztukę.
 • Powołując się na źródła takie jak Wall Street Journal, Bloomberg i Financial Times, elektronika b2b informuje, że Qualcomm - podobnie jak Oracle, Foxconn czy Apple - będzie inwestować w fundusz kapitałowy Vision SoftBanku. Fundusz skoncentruje się na inwestycjach w firmy skupione na rozwoju sztucznej inteligencji, robotyki oraz internetu rzeczy, w dużej mierze w USA.
 • Chociaż pewne idee znane są nie od dziś, to jednak nowością jest szybkość, z jaką można założyć firmę i dotrzeć do grupy klientów. Proces powstawania firmy jest dzisiaj znacznie szybszy i mniej kosztowny niż dotychczas. Jak zrobić to w praktyce? [link afiliacyjny]
 • Samsung i Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie ogłosiły współpracę. Jak podaje PAP, cytując rzecznik prasową AGH Annę Żmudę-Muszyńską, Samsung będzie raz w roku przekazywał Wydziałowi IET uczelni listę propozycji tematycznych, dofinansowując prace dyplomowe i doktoranckie m.in. z zakresu technologii chmurowych i sieciowych (źródło: PAP).
 • Brytyjskie startupy przygotowują się do Brexitu. Jak wynika z ankiety Sillicon Valley Bank, 21% brytyjskich młodych firm technologicznych planuje otwarcie biura poza Wielką Brytanią właśnie w związku z planowanym opuszczeniem przez ich kraj struktur Unii Europejskiej.
 • Pisaliśmy już o wsparciu przez PKO BP ścieżki fintech w ramach akceleracji z MIT Enterprise Forum Poland. Ścieżkę energia wesprze Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. Do programu w ramach tej ścieżki zakwalifikowali się SEP Innovation, Vortex Oil Engineering i Predictail (źródło: informacja PGNiG)..

Zapraszam do czytania i komentowania. Jeśli traficie na świeży lub ponadczasowy tekst poświęcony e-biznesowi, napiszcie do mnie (jr@di24.pl) - możliwe, że zamieszczę informację o nim w kolejnym przeglądzie.


Tematy pokrewne:  

tag przegląd e-biznestag e-biznes
To warto przeczytać


fot. HoliHo


Komentarze
comments powered by Disqus
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.