Akademia Allegro w przyszłym roku rusza do łódzkiego i świętokrzyskiego

21-12-2011, 21:41

Wykładowcy Akademii Allegro w nowym roku odwiedzą kolejne województwa multimedialnym Truckiem. Do końca tego roku w warsztatach z prowadzenia własnego e-biznesu brali udział mieszkańcy niemal 20 miast powiatowych z warmińsko-mazurskiego i kujawsko-pomorskiego. Teraz kolej na łódzkie i świętokrzyskie.

- Projekt jest skierowany do osób zainteresowanych prowadzeniem własnego e-biznesu lub początkujących w tej branży. Odwiedzamy kolejne województwa, a w nich docieramy do mieszkańców nawet małych miast, by przekazać narzędzia umożliwiające rozpoczęcie sprzedaży w sieci. Jest to o tyle uzasadnione, że specyfika branży e-commerce pozwala na sukcesywne prowadzenie firmy poza wielkimi ośrodkami miejskimi – wyjaśnia Justyna Gawrońska, koordynator Akademii Allegro.

Ta ostatnia ma już ustalony grafik kolejnych spotkań w ramach Akademii Biznesu Internetowego, bo pod taką nazwą funkcjonuje projekt edukacyjny, który niedługo rozpocznie się w łódzkim i świętokrzyskim. Listę otwiera Sieradz, w którym Truck Akademii Allegro pojawi się 9 stycznia. W kolejnych dniach z biznesu internetowego będą się szkolić mieszkańcy m.in. Bełchatowa, Piotrkowa Trybunalskiego, Tomaszowa Mazowieckiego, Łodzi, Pabianic, Zgierza czy Kutna.

Czytaj też: Zabawa w internet, czyli edukacja dla kilkuletniego dziecka

Wnętrze pojazdu Allegro, gdzie odbywają się szkolenia
fot. Akademia Allegro - Wnętrze pojazdu Allegro, gdzie odbywają się szkolenia
W każdym mieście odbędą się dwudniowe warsztaty trwające łącznie kilkanaście godzin. Pierwszą część poświęcamy doborowi kanałów dystrybucji oraz określaniu docelowych grup klientów. Podczas kolejnej wizyty każdy uczestnik pracuje przy tworzeniu i obróbce zdjęć na potrzeby sprzedaży w sieci oraz kreowaniu skutecznych ofert sprzedaży - wyliczają wykładowcy Akademii Allegro. Warsztaty prowadzą m.in. Sławomir Rajch, Sławomir Panek, Anna Dmochowska i Rafał Trafarski.

Łącznie od stycznia do końca lutego w województwie łódzkim Truck Allegro odwiedzi 10 miast, a trenerzy e-commerce poprowadzą 20 jednostek warsztatowych. Potem nadejdzie kolej na sąsiedni region – świętokrzyskie. Będziemy tam już od 27 lutego i pozostaniemy do końca marca. Na naszej trasie mamy takie miasta, jak: Końskie, Skarżysko-Kamienna, Starachowice, Sandomierz, Busko-Zdrój czy Kielce - wymienia Justyna Gawrońska z Akademii Allegro.

Akademia Biznesu Internetowego ostatnio gościła na Kujawach i Pomorzu, a jeszcze wcześniej w warmińsko-mazurskim. W każdych warsztatach może brać udział ok. 30 osób zgodnie z warunkami specyficznej sali szkoleniowej, jaką stanowi Truck. Ten ostatni stacjonuje podczas warsztatów w centralnych punktach każdego z miast.


Następny artykuł » zamknij

Nowy program TV od Onetu

Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031