Agregaty prądotwórcze: awaryjne rozwiązanie energetyczne

04-03-2021, 17:58

Agregat prądotwórczy to doskonałe rozwiązanie energetyczne, które sprawdzi się w wielu przypadkach: zarówno jako awaryjne źródło zasilania, jak i podstawowe narzędzie do wytwarzania energii w sytuacji, gdy nie ma dostępu do prądu z sieci.

1. Dla kogo agregat prądotwórczy?

2, Co to jest i jak działa agregat prądotwórczy?

3. Jaki typ silnika wybrać?

4. Gdzie kupić agregat?

żarówka

Dla kogo agregat prądotwórczy?

Agregat prądotwórczy to urządzenie, z którego skorzystają przede wszystkim pracownicy placów budowy oraz użytkownicy prywatni, którzy chcą zaopatrzyć się w awaryjne lub dodatkowe źródło zasilania. Często agregaty wykorzystywane są przez właścicieli działek rekreacyjnych, do których nie doprowadzony został prąd z sieci centralnej. W takim wypadku agregat to doskonałe rozwiązanie, które dość niskim kosztem pozwoli nam zużytkować zmagazynowaną energię elektryczną w miejscu, gdzie jest ona trudno dostępna.  

https://eneria.pl/oferta/agregaty/

Co to jest i jak działa agregat prądotwórczy?

Agregat składa się z trzech podstawowych elementów. Pierwszym jest oczywiście silnik, który może być benzynowy dwu- lub czterosuwowy lub dieslowy. Drugim elementem jest prądnica, która jest odpowiedzialna za przetwarzanie energii wytwarzanej przez silnik w prąd elektryczny. Ostatnią, równie ważną częścią jest falownik, który przekształca prąd stały wytwarzany przez prądnicę w prąd zmienny (taki, jaki znajduje się np. w gniazdkach elektrycznych). Dzięki temu możemy go normalnie użytkować.

Jaki typ silnika wybrać?

Zarówno wybór silnika benzynowego, jak i dieslowego będzie dobrą decyzją. Jeśli zdecydujemy się na tę pierwszą opcję, celujmy jednak w silnik czterosuwowy. Agregat z silnikiem dwusuwowym to archaiczne urządzenie, które nie zapewni stałej pracy i może miewać problemy z dostarczaniem prądu.

Agregat z silnikiem benzynowym czterosuwowym, czyli takim, jak np. w samochodach, odpala się bardzo łatwo nawet w niskich temperaturach. Jego charakterystyczną cechą jest duża moc w stosunku do masy silnika.

Agregat z silnikiem diesla natomiast będzie opcją nieco bardziej ekonomiczną pod względem jego użytkowania, ponieważ zużywa mniej paliwa niż taki z silnikiem benzynowym czterosuwowym. Jego wadą jest natomiast fakt, że potrafi sprawić problemy w niskich temperaturach.

Gdzie kupić agregat?

Dobrym rozwiązaniem w przypadku poszukiwania dostarczyciela agregatów będzie postawienie na firmę, która sama jest dostarczycielem prądu. Eneria to firma z ponad 20-letnią tradycją i wieloma sukcesami na rynku elektroenergetycznym. W swojej ofercie posiada ona szeroki wybór agregatów na sprzedaż, w tym także agregatów używanych, dokładnie sprawdzonych i poddanych konserwacji przez pracowników firmy. Ponadto możliwe jest wypożyczenie agregatu prądotwórczego.

https://eneria.pl/


Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
Tematy pokrewne:  

tag nolstag nolhtag agregat prądotwórczy
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Kwiecień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
Serwisy specjalne: