Agent nieruchomości w Żywcu - skorzystaj z pomocy fachowca

05-03-2021, 09:02

Podejmując decyzję o zakupie lub sprzedaży mieszkania, należy dobrze zastanowić się, czy warto by było skorzystać z pomocy agencji nieruchomości w Żywcu. Jakie są zalety w nawiązaniu współpracy z profesjonalnym pośrednikiem - biurem nieruchomości?

Agent nieruchomości w Żywcu - skorzystaj z pomocy fachowca

Czas to pieniądz 

Podstawową zaletą korzystania z pomocy agencji nieruchomości jest duża oszczędność czasu. Każdy zapewne zdaje sobie sprawę z tego, że wyszukanie odpowiedniego mieszkania czy domu, kontakt z jego właścicielem, a następnie spotkanie w uzgodnionym terminie, to czas, czas i jeszcze raz czas. 

Pracochłonne jest również niewątpliwie samo wyszukiwanie odpowiadających naszym kryteriom ogłoszeń - wiele z nich nie jest zresztą zgodnych ze stanem faktycznym nieruchomości (koloryzowanie w ofertach, nieaktualne zdjęcia itp.). Dzięki skorzystaniu z usług agenta nieruchomości możemy nie tylko zaoszczędzić sporo czasu, ale też uzyskać liczne informacje na temat danego mieszkania czy domu, których moglibyśmy bez niego nie poznać. 

Gąszcz formalności 

Warto przemyśleć współpracę z agencją również po to, by nie utknąć w stercie dokumentacji i gąszczu koniecznych formalności. Pracownicy biura nieruchomości sprawdzą za nas stan prawny i finansowy lokalu, zarówno we wspólnocie mieszkaniowej, jak i w księgach wieczystych, pomogą wybrać notariusza (jeśli nie mamy własnego zaufanego), przygotują umowy, zadbają o spisanie liczników, przepisanie umów z dostawcą prądu i zrobią za nas wiele, wiele innych rzeczy. 

Promowanie 

Samodzielnie trudno jest tak samo dobrze jak biuro nieruchomości wypromować swoje ogłoszenie - pośrednicy umieszczają je w kilkunastu lub więcej miejscach w Internecie, mają dostęp do dodatkowych baz danych, a poza tym mają ogromną bazę byłych i obecnych klientów. Oprócz tego świetnie znają się na marketingu mieszkaniowym, chwytach reklamowych i znają odpowiednie metody uatrakcyjnienia naszej oferty. Agenci są też świadomi ogromnej konkurencji, więc będą się starać o najwyższą jakość zdjęć i ciekawe ich zaprezentowanie.

Poczucie bezpieczeństwa

Zdecydowanie łatwiej i bezpieczniej jest nam prowadzić negocjacje i finalizować transakcje w zakresie nieruchomości, gdy jesteśmy pod opieką doświadczonych agentów. Po pierwsze, jako sprzedający nie musimy wpuszczać obcych do swojego mieszkania - pośrednik nie tylko zrobi to za nas, ale zanim dokona prezentacji nieruchomości, zawrze z oglądającym umowę pośrednictwa, w której zawarte będą wszystkie konieczne dane tejże osoby - w tym imię, nazwisko, pesel, nr dowodu. Oprócz tego agent zadba o nasze interesy przy sporządzaniu wszelkiej związanej z transakcją dokumentacji. Po drugie, jako kupujący z kolei dzięki pomocy biura możemy uniknąć zakupu nieruchomości z poważnymi wadami, nieuregulowaną sytuacją prawną. 

Wsparcie przy kredycie 

Dobre biura nieruchomości, w tym Józef Kufel Nieruchomości -  licencjonowana agencja nieruchomości w Żywcu, pomaga swoim klientom uzyskać kredyt na zakup mieszkania albo domu. Dzięki udziałowi pracownika agencji często można uzyskać o wiele bardziej preferencyjne warunki hipoteki niż wchodząc do banku z ulicy. 

Przyspieszenie transakcji bez straty 

Jedną z istotnych kwestii jest również to, że skorzystanie z usług fachowca od nieruchomości wiąże się nierzadko z ekspresowym tempem dopinania, finalizowania trudnych transakcji - dla pośrednika jest to bowiem chleb powszedni i wie dokładnie, jak działać, by osiągnąć zamierzony cel. Współpracując z agentem nieruchomości przy zakupie, sprzedaży lokalu lub przy wynajmie/najmie, nie trzeba się właściwie o nic już martwić, wszystko zostaje na głowie biura. Nieruchomości to nie ubrania, często to największe transakcje w życiu, więc lepiej jest rzetelnie się do nich przygotować, pod każdym kątem – w tym pomagają właśnie pośrednicy. 

Najlepiej o zaletach współpracy z profesjonalnymi agentami nieruchomości wiedzą ci, którzy z nich szczęśliwie skorzystali, a o tym, ile niebezpieczeństw udało się im ominąć, wiedzą, gdy się sparzyli na samodzielnie dokonywanych wyborach. Czy warto tak ryzykować, skoro usługi profesjonalnych agentów nieruchomości w Żywcu są w zasięgu ręki?

Józef Kufel Nieruchomości
al. Piłsudskiego 34/1
34-300 Żywiec
tel.: 33 860 05 55
e-mail: biuro@jkn.com.pl
www: www.jkn.com.pl


Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***

Chcesz opublikować informację prasową lub artykuł swojej firmy w DI?
Masz dwie opcje do wyboru:

  1. Wyślij materiał pod adres: ip@di24pl. Redakcja codziennie wybiera kilka najciekawszych z nadesłanych artykułów i publikuje je po wstępnym przeredagowaniu.

  2. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój artykuł zostanie opublikowany w DI bez ingerencji redakcji w treść, wyślij materiał pod adres: kf@di24.pl. W ciągu 24h prześlemy Ci warunki takiej publikacji.


To warto przeczytać


fot. inFakt
fot. ESET


fot. Sirichai
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Kwiecień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
Serwisy specjalne: