AfterMarket w grupie EuroDNS

20-08-2009, 21:07

EuroDNS S.A., rejestrator domen internetowych z Luksemburga, wykupił udziały w firmie Michau Enterprises Limited, która jest operatorem giełdy domen internetowych AfterMarket.pl.

W ramach porozumienia EuroDNS otrzyma także licencję na użytkowanie oprogramowania giełdy domen AfterMarket.pl. Oprogramowanie to pozwala na zarządzanie giełdą domen internetowych oraz udostępnianie klientom usług dodatkowych, takich jak przechwytywanie, parkowanie, rejestracja i testowanie domen.

- Oprogramowanie jest już sprawdzone na rynkach Europy Wschodniej; pozwala na obsługę wielu języków, walut oraz rejestrów domen, dlatego jest idealnym rozwiązaniem dla naszych potrzeb – powiedział Xavier Buck, prezes EuroDNS S.A.

Michał Pleban z Michau Enterprises Limited twierdzi, że partnerstwo z EuroDNS pozwoli na wzmocnienie pozycji jego firmy na polskim rynku poprzez zwiększenie zainteresowania zagranicznych inwestorów polskimi domenami.

EuroDNS S.A. planuje otworzenie pod koniec roku kilku serwisów internetowych opartych na licencjonowanej technologii. Pod jeden z serwisów zostanie wykorzystana domena DomainAuctions.com.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy