Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Adopcja kolejnych linijek kodu to sposób deweloperów Miro, darmowego odtwarzacza telewizji internetowej, na zdobycie środków niezbędnych do dalszego rozwoju aplikacji. Powyższy przykład obrazuje, że w dzisiejszych czasach nie potrzeba inwestorów czy umów z "większymi" firmami. Liczy się dobry pomysł.

Na czerwono zaznaczone
fot. - Na czerwono zaznaczone
Deweloperzy Miro postanowili zdobyć środki na rozwój w nietypowy sposób. Stworzyli nowy dział na swojej stronie internetowej, w którym oferują do adopcji... linijkę kodu źródłowego w cenie 4$. Opłata pobierana jest co miesiąc z salda karty kredytowej (należy podać wszelkie dane potrzebne do jej identyfikacji i autoryzacji transakcji).

Sonda
Czy adoptujesz linijkę kodu źródłowego Miro?
  • Tak
  • Nie
  • Waham się
wyniki  komentarze

W zamian za "adopcję" linijki Miro oferuje umieszczenie imienia tymczasowego "rodzica" w kodzie źródłowym odtwarzacza oraz pośród osób odpowiedzialnych za powstanie aplikacji. Do dyspozycji zostaje również oddany widget wyświetlający zaadoptowaną linię kodu na stronie internetowej oraz... jej "zdjęcie".

W chwili przygotowywania publikacji ostatnią osobą, która zdecydowała się na adopcję jest Bjorn Webber. Jego "dzieckiem" została linia nr 24026:

len(feed.items)).send_to_frontend()

Obecnie wydaje się, że w odnajdywaniu nowych źródeł pozyskiwania wszelakich pieniędzy ogranicza nas tylko wyobraźnia. A tą wykazał się w 2005 roku Alex Tew, wówczas 21-letni student.

Aleks, nie mając środków potrzebnych m.in. na dalszą naukę, utworzył stronę zawierającą milion pikseli, każdy z nich oferował za symbolicznego dolara.

Brytyjczyk osiągnął pełen sukces. W przeciągu niecałych 4 miesięcy Aleks sprzedał 99,9% pikseli dostępnych na stronie. Ostatni tysiąc postanowił wystawić na aukcji, by dodatkowo zwiększyć swój dochód.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Więcej w tym temacie:



    Ostatnie artykuły:





    fot. Freepik




    fot. Freepik



    fot. DALL-E


    Tematy pokrewne:  

    tag telewizja internetowatag open sourcetag Miro