Adobe: Zaledwie 2 biuletyny i aż 52 załatane luki

14-05-2015, 12:07

Twórcy zagrożeń nie próżnują, wymyślając coraz to nowe sposoby na wykorzystanie starych i świeżo odkrytych błędów w popularnym oprogramowaniu. Adobe stara się dotrzymać im kroku, regularnie wydając aktualizacje.

O problemach, jakich może nam przysporzyć Flash Player, pisaliśmy już nieraz. Jedna z aktualizacji udostępnionych w tym miesiącu przez Adobe, oznaczona jako APSB15-09, likwiduje w popularnej wtyczce multimedialnej 18 luk, w tym takie, które pozwalają przejąć kontrolę nad podatnym systemem.

Takie same błędy występują w AIR (ang. Adobe Integrated Runtime), środowisku uruchomieniowym dla aplikacji RIA tworzonych za pomocą takich technologii, jak Flash, Flex, HTML i AJAX. Jak zwykle, na atak podatne są różne platformy, choć najbardziej zagrożeni są użytkownicy Windowsa i OS X.

Drugi z opublikowanych w maju biuletynów, oznaczony jako APSB15-10, usuwa aż 34 luki w programach Adobe Reader i Adobe Acrobat zainstalowanych w systemach Windows i OS X. Część z nich pozwala na zdalne wykonanie złośliwego kodu, nie należy więc zwlekać z instalowaniem poprawki.

Poniżej zamieszczamy ranking ważności aktualizacji udostępnionych przez Adobe:

Ranking ważności aktualizacji udostępnionych przez Adobe

Jeżeli nie wiesz, z jakiej wersji wtyczki korzystasz i czy w ogóle masz ją zainstalowaną, odwiedź stronę Adobe Flash Player. Wtyczkę możesz następnie zaktualizować na polecanej przez producenta witrynie. Jeśli jednak nie chcesz żadnych dodatków (takich jak np. McAfee Security Scan Plus), skorzystaj ze strony Adobe Flash Player Distribution.


Następny artykuł » zamknij

Jaką chmurę wybrać?

  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy