Abuzywni.pl - pierwszy taki konkurs dla sklepów

PATRONAT MEDIALNY 16-09-2011, 15:15

Wystartował pierwszy konkurs wiedzy prawnej dla e-sklepów. Zadaniem ich właścicieli jest wskazanie prawidłowej odpowiedzi na pytania dotyczące zapisów regulaminowych i nie tylko. Na najlepszych - oprócz wiedzy - czekają nagrody o wartości blisko 20.000 zł.

Abuzywni.pl to inicjatywa serwisu internetowego e-komers.pl. Za jego pośrednictwem można zadawać pytania z dziedziny e-handlu i zapoznać się z odpowiedziami praktyków tego rynku. Bardzo wiele pytań dotyczy aspektów prawnych regulaminów. Podobne dyskusje toczą się także w kuluarach poprzez e-mail. Aby temu zaradzić, powstał konkurs wiedzy „Abuzywni”.

Jak tłumaczy radca prawny Marianna Poproch-Wesołowska: Podstawą funkcjonowania sklepu w sieci jest regulamin. To właśnie on zabezpiecza interesy zarówno klientów, jak i sprzedawcy. W regulaminach często pojawiają się klauzule zakazane, czyli tak zwane klauzule abuzywne. Sklep nie może stosować takich zapisów z uwagi na niezabezpieczanie interesów klienta lub wręcz działanie wbrew jego prawom. Niejasność krajowego prawa czy brak wiedzy właścicieli e-sklepów sprawia, że klauzule abuzywne pojawiają się bardzo często.

Czytaj także: Afera w e-handlu? Nic nowego!

Organizatorzy mają nadzieję, że największą nagrodą dla wszystkich będzie wiedza. Po zakończeniu konkursu, pod koniec września przygotują oni raport końcowy. Opublikują w nim anonimowe dane o najczęściej popełnianych błędach oraz prawidłowe odpowiedzi na wszystkie 34 pytania. Jednak to nie wszystko.

Na e-sklepy, które najlepiej odpowiedzą, czekają nagrody o łącznej wartości blisko 20.000 zł. Wśród nagród znajdują się między innymi: bilet na konferencję E-commerce Standard i E-nnovation, zestaw bezpłatnych przekierowań w Nokaut.pl czy audyty SEO. Abuzywnym patronują: Shopcamp, eCommerce.edu.pl, IAI S.A., Shoper, AtomStore, JakKupować.pl, Dziennik Internautów oraz Paxonta.

– Te 34 pytania z pewnością nie rozwiążą problemu błędów w regulaminach. Jesteśmy jednak przekonani, że z wielu regulaminów znikną klauzule abuzywne. Za 6 miesięcy planujemy powtórzyć konkurs – mówi Konrad Latkowski z BrandStyle.

Konkurs można znaleźć pod adresem: www.abuzywni.pl


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Grudzień 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031