A może... Nauka angielskiego z Vlogerami! :)

17-05-2017, 07:47

Znajomość języka angielskiego jest umiejętnością niezbędną w dzisiejszym świecie. Język angielski to najbardziej popularny język obcy na świecie. Znajomość tego języka daje możliwość porozumienia się w niemal każdym miejscu na świecie. Język angielski jest także coraz częściej spotykany w życiu codziennym w postaci nazw potraw, okolicznościowych zwrotów, oraz innych popularnych w naszym kraju produktów. To z języka angielskiego zostały zapożyczone nazwy gatunków muzycznych. Umiejętność posługiwania się językiem angielskim jest niezwykle przydatna w wszelakich podróżach zagranicznych.

vlogerzy preply

Obecnie coraz częściej w wielu zawodach szczególnie w tych związanych z obsługą klienta, turystyką, informatyką trudno jest zdobyć zatrudnienie bez dobrej znajomości języka angielskiego. Języka angielskiego na pewno warto się uczyć. To jak wybrać najlepszą metodę do samodzielnej nauki jest niesłychanie rozległym zagadnieniem. Jedną z metod na przyswojenie sobie języka angielskiego jest nauka z vlogerami.

Kim są i co robią vlogerzy?

Najprościej można by odpowiedzieć, że vlogerzy to popularni prezenterzy filmików na kanałach YouTube. Vloger swoje przemyślenia nagrywa zamiast zapisywać tak jak czynią to osoby prowadzące blogi, czyli blogerzy.  Filmy nagrywane przez vlogerów są najczęściej krótkie. Filmy tego typu w większości nagrywane są w domach vlogerów, ale zdarza się także, że pojawiają się filmy nagrywane poza domem przybierające postać małego reportażu. Wiele oczywiście zależy od tematyki danego vloga. A tematyka, jaką zajmują się osoby tworzące vlogi jest naprawdę bardzo zróżnicowana i dotyczy na przykład gier, przyrody, historii, geografii, podróży, codzienności, muzyki, filmów, nauki języków obcych i wielu innych zagadnień. W nauce języka angielskiego korzysta się z wielu źródeł, nikogo obecnie nie trzeba przekonywać, że oglądanie filmów na YouTube jest bardzo dobrym uzupełnieniem samodzielnej nauki języka angielskiego. Przeglądając Internet można natknąć się na naprawdę ciekawe materiały do nauki języka angielskiego.

Kanały do nauki języka angielskiego na YouTube

Jeśli lubisz uczyć się przy pomocy materiałów zawartych na popularnym serwisie internetowym YouTube to warto zerknąć na listę poniższych propozycji. Są to kanały, które trafią w gust różnych odbiorców. Pierwsza z propozycji to kanał Learn English with Papa Teach Me! Jest to kanał skierowany do tych wszystkich, którzy oprócz dawki solidnych materiałów do nauki języka chcą przy okazji otrzymać sporą dawkę brytyjskiego humoru. Na kanale można obejrzeć filmiki, które pozwalają zapoznać się w sposób niesztampowy z angielską gramatyką. Tam także dostępne są materiały dla bardziej zaawansowanych w nauce angielskiego na temat slangu, oraz idiomów. Wszystkie materiały przekazywane na tym kanale posiadają napisy w języku angielskim. Kolejnym kanałem, o którym warto wspomnieć jest kanał vlogerki Sandry, która biegle włada kilkoma językami - Madame Polyglot. Autorka vloga udziela porad jak skutecznie uczyć się języka angielskiego.

Dzięki oglądaniu filmików Sandry można dowiedzieć się jak wyrobić w sobie odpowiednie schematy, które ułatwią naukę języka angielskiego. Jeszcze jednym kanałem, prowadzony również przez vlogerkę Dagmarę jest kanał Angielski z Dagmarą. Forma tego kanału opiera się na tradycyjnej lekcji języka angielskiego, zachętą do korzystania z tej pomocy w nauce języka jest przystępny sposób prowadzenia lekcji przez prowadzącą. W odpowiednim skupieniu się podczas lekcji pomaga spokojny, ale nie monotonny głos vlogerki. Śledząc lekcje na tym kanale można poprawić swoje słownictwo, oraz gramatykę. Ten kanał jest idealną propozycją dla tych, którzy z różnych względów obawiają się lekcji języka angielskiego tylko po angielsku. Co prawda, wśród osób prowadzących swoje kanały na YouTube kobiety występują w rzadziej, jednak w tym zestawieniu złożyło się tak, że po raz trzeci z rzędu wymienię vlog prowadzony przez lektorkę.

Study English Online powstał po to, aby pomóc w doskonaleniu umiejętności w języku angielskim.

Prowadząca ten vlog ma niezwykle miły głos, oglądając filmiki nagrane przez Sandrę Winiarską można między innymi dowiedzieć się jak efektywnie uczyć się słówek w języku angielskim, jak uczyć się języka samodzielnie po skończeniu szkoły. Następny kanał Learn English 360 uczy języka angielskiego używanego w Stanach Zjednoczonych nie jest to klasyczny blog, ale zestawy prezentacji pomocne w nauce języka angielskiego. Interesujące pod względem technicznym są filmy nagrywane przez vlogerkę na jej kanale na YouTube – Po cudzemu. Oglądanie vloga może odpowiedzieć na takie pytania: Jak się nie bać mówić po angielsku?, Jak zdać maturę z angielskiego? Autorką vloga jest sympatyczna Arlena Witt. Filmiki Arleny są różnorodne, i posiadają często dość zaskakujące scenariusze. Kolejny ciekawy vlog prowadzony jest przez Jade Joddle, autorka dzieli się swoimi ciekawymi pomysłami na skuteczną naukę języka angielskiego.

Oglądając te filmiki dowiesz się sporo o prawidłowej wymowie, akcencie, oraz o tym jak uniknąć najczęściej popełnianych błędów w nauce angielskiego, vlog zawiera także moduły coachingu. Dla tych bardziej zaawansowanych w nauce języka ciekawą propozycją jest vlog Juliana Doing English. Propozycje Juliana mogą pomóc w bardziej płynnym porozumiewaniu się. Filmy na tym kanale pojawiają się dość regularnie. Ostatnim z kanałów w tym dość krótkim zestawieniu jest polecany przez wielu uczących się języka angielskiego kanał EnglishLessons4U i vlogerka Ronnie.  Prowadząca kanał w sposób bardzo przystępny i z humorem wprowadza w świat związany z nauką języka angielskiego. Na ekranie pojawia się biała tablica, na której Ronnie zapisuje najważniejsze wyrażenia. Tematyka vloga dotyczy słownictwa, czasowników frazowych, idiomów i gramatyki.

Polecamy także:


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
To warto przeczytaćfot. geraltKomentarze
comments powered by Disqus
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Serwisy specjalne:
Wydarzenia:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.