7 sposobów na powiększenie sieci kontaktów

24-06-2014, 08:06

Bogata sieć kontaktów może pomóc w zdobyciu lepszej pracy czy dodatkowych klientów. Nie marnuj żadnej okazji poszerzania swego grona znajomych.

Odwiedzaj konferencje

Na konferencjach warto bywać z powodu kuluarów. Spotkania branżowe pozwalają poznać szereg osób i zaistnieć w świadomości potencjalnych partnerów biznesowych. Luźna atmosfera sprzyja nawiązaniu nieformalnych kontaktów - tematem rozmowy może stać się przedstawiona właśnie prezentacja, ale też dania serwowane w przerwie na lunch. Niemal każdy temat jest dobry, by nawiązać obiecujący kontakt.

Udzielaj się w internetowych dyskusjach

Trudno budować swój wizerunek, nie będąc aktywnym w sieci. Udzielanie się na forach czy grupach dyskusyjnych związanych z Twoją specjalnością przełoży się na większą grupę znajomych. To nie tylko większa grupa znajomych - to także tworzenie marki. Użytkownicy i czytelnicy forum wrócą do autorów wartościowych przemyśleń, jeśli będą szukali danych kompetencji.

Wgryź się w biznes z PizzaPortal.pl

Napisz e-mail do nieznajomego 

Jeśli regularnie zapoznajesz się z materiałami branżowymi (blogami, książkami czy gazetami), nie bój się bezpośredniego kontaktu z ich autorami. Napisz o swoich wrażeniach. Po drugiej stronie siedzą zwykli ludzie, którzy w przyszłości mogą dołączyć do Twojej sieci znajomych.

Prowadź własnego bloga

Jeśli chcesz, by to do ciebie pisali ludzie z branży, stwórz własnego bloga, gdzie dzielisz się przemyśleniami na wybrany temat. Jeśli będziesz umieszczać tam wartościowe treści i pisać o swoich rzeczywistych przemyśleniach, szybko pojawią się osoby, które same będą chciały mieć Cię w swojej sieci kontaktów.

Zapisz się na studia podyplomowe

Wiele osób tworzy firmy z ludźmi poznanymi na studiach, a przyjaźnie tam nawiązane nierzadko trwają całe życie. Jeśli masz już studia za sobą, możesz pomyśleć o studiach podyplomowych, gdzie nie zabraknie osób o podobnych zainteresowaniach - zwykle także zainteresowanych rozwojem i osiąganiem nowych celów.

Wyjedź - najlepiej za granicę - na kurs językowy

Dodatkowe kursy mają gigantyczny bonus w postaci grupy nowych znajomych. W przypadku kursu językowego jesteś wręcz zmuszony do ciągłych rozmów - a to tylko ułatwi poznawanie nowych ludzi.

Idź na rozmowę kwalifikacyjną

Mało kto przepada za rozmowami kwalifikacyjnymi. Właśnie wtedy, kiedy nie szukasz pracy, idź na taką rozmowę. Obracając się wśród osób aspirujących do interesującego Cię stanowiska, możesz łatwo pozyskać nowe kontakty.

 

Partnerem sekcji Startupy jest PizzaPortal.pl - startup, który powstał w 2010 roku, a od 2012 roku stał się częścią grupy Delivery Hero, holdingu ułatwiającego zamawianie jedzenia na całym świecie. Wgryź się w sukces razem z PizzaPortal.pl!

Masz problem lub pytanie dotyczące biznesu? Wyślij je na startup@di24.pl

Zapisz się na newsletter dla startupów:Tematy pokrewne:  

tag startupytag sieć kontaktówtag networking
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy