7 najpiękniejszych parków na Ukrainie

25-10-2019, 07:02

Ciepłe słońce, lekka bryza, wypełniona kwiatowym aromatem, wzywa nas, byśmy odeszli od hałaśliwego miasta i spędzili czas samotnie z książką, muzyką lub przyjaciółmi.

Dla tych, którzy lubią wolne spacery, mamy dla Ciebie listę najlepszych miejsc, w których po prostu poczujesz całkowitą jedność z naturą - 7 najbardziej malowniczych parków na Ukrainie. Pozostaje spędzić kilka minut i znaleźć tanie loty.

1) Dendropark Sofiyivka (m. Uman, Czerkaski region)

Bez przesady, park Sofii, położony nad brzegiem rzeki Kamenka, można nazwać perłą regionu Czerkasy. Malowniczy zakątek powstał na prośbę polskiego magnata Stanisława Potockiego w 1796 roku. W ten sposób on chciał wyrazić swoją miłość swojej żonie Zofii. Dziś park ma wiele niezwykłych roślin, granitowych rzeźb i oryginalnych rozwiązań krajobrazowych.

2) Dendropark „Aleksandria” (m. Biała Cerkiew, Kijowski rejon)

Jest to najstarszy arboretum  w Europie, założony w 1788 roku. Na terytorium znajdują się wodospady, fontanny i inne fantazyjne konstrukcje architektoniczne, które razem tworzą niesamowitej piękności park.

Na terenie parku „Aleksandria” powstała letnia rezydencja rodziny Branitskich („Austeria” lub „Dedinets”) i wiele innych obiektów architektonicznych: Pawilon „Rotunda”, „Ruiny”, „Chiński Most” itp. Park został ozdobiony rzeźbami z brązu i marmuru, wazonami, dekoracyjnymi kompozycjami dużych bloków i sztucznymi ziemnymi elewacjami.

3) Arboretum Trostyanets (w. Trostyanets, Czernihówski region)

Imponujący zakątek sztuki krajobrazowej został założony w 1833 r., a jego projekt został opracowany przez znanych mistrzów projektowania krajobrazu braci Evstigneev. Park jest najbardziej przyciągany przez bogatą florę, reprezentowaną przez ogromną liczbę roślin iglastych i liściastych, a także formy ogrodowe i dekoracyjne krzewów.

4) Park Krajobrazowy Buki (w. Buki, Kijowski region)

Jeden z najpiękniejszych parków krajobrazowych w Ukrainie został założony w 1996 r. przez przedsiębiorcę Ivana Suslova. Park składa się z dwóch części: kompleksu świątynnego z fontanną i ukształtowanym terenem, ozdobionym wieloma rzeźbami moriginalnymi. Również na terytorium znajduje się duże zoo z niedźwiedziami, jeleniami i innymi zwierzętami.

5) Arboretum Klesov (w. Klesov, region Równe)

Ten niesamowity arboretum od 1978 roku i przez 19 lat tworzył utalentowany projektant krajobrazu Aleksiej  Voron. Do swojego projektu na dużą skalę zebrał rzadkie rośliny ze Związku Radzieckiego i Ukrainy. Nie bez zielonych rzeźb, więc goście mogą podziwiać Puchar Olimpijski, Świece Maryi Panny, a także duży herb Ukrainy.

6) Krasnokutsky Arboretum ( Krasnokutsk, Charkowki region) 

Jeden z najpiękniejszych parków w kraju w 1793 roku został złożony przez biologa Ivana Karazina, brata założyciela Uniwersytetu w Charkowie. W poszukiwaniu unikalnych roślin naukowiec podróżował po Ameryce i Europie, a więc dzięki niemu na terenie nie tylko parku, ale także Ukrainy, pojawiły się takie drzewa jak czerwony i kanadyjski klon, dereń, rokitnik i jawor. Oprócz spaceru po zaciemnionych uliczkach goście mogą zrelaksować się na jeziorach i zrobić życzenie obok wieloletniego miłorzębu japońskiego.

7) Schönborn Park ( Voevodino, Zakarpacki region)

Jedno z najpopularniejszych miejsc na Zakarpaciu zostało przywrócone przez historyków, historyków sztuki i rzeźbiarzy. W parku goście mogą doświadczyć ducha kultury austro-węgierskiej. W samym sercu parku siedem unikalnych lampionów symbolizuje dni tygodnia i 12 mostów oznaczających znaki zodiaku. Ponadto można zobaczyć ogród celtycki, kalendarz druidów i wiele innych atrakcji.

W tym artykule opisano największe parki na Ukrainie. Tak więc, drodzy czytelnicy, wybierzcie miejsce, w którym chcielibyście wybrać się na spacer w weekend i przygotować się do spędzenia czasu przeznaczonego na relaks na świeżym powietrzu.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


To warto przeczytać
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Marzec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Serwisy specjalne: