6 powodów dla których warto spędzić wakacje na jachcie

11-06-2018, 07:31

Żeglarstwo to coraz bardziej popularny sposób spędzania wolnego czasu. Trochę sport, trochę relaks, któremu towarzyszą wspaniałe krajobrazy, atmosfera rodem z filmów przygodowych i żyjący z pasją ludzie. Jeśli nie jesteś jeszcze pewien, czy to aktywność dla Ciebie, daj się przekonać!

mat partnera

Rodzina jako jedna drużyna
Jak twierdzi Marcin z punt.pl, nie ma lepszego sposobu niż wspólne żeglowanie, aby zażegnać wszystkie dawne konflikty, nawet ze zbuntowanymi nastolatkami. Życie na jachcie wymusza współpracę, a że przy okazji wszystko dzieje się w pięknych okolicznościach przyrody, jest to współpraca przyjemna i dająca dużo satysfakcji. Żeglarstwo uczy podejmowania decyzji, obserwacji świata dookoła i szacunku, zarówno do drugiego człowieka, jak i do sił natury. Możecie być pewni, że Wasze dzieci wrócą z żagli nieco bardziej „ogarnięte”, a reszta rodziny przypomni sobie, jak to jest polegać na sobie nawzajem.

Morskie opowieści na długie zimowe wieczory
Kiedy skończy się sezon urlopowy, pozostaną wspomnienia. Jeśli jesteście typem gawędziarza, nic nie da Wam lepszego materiału na ciekawe historyjki, niż żeglarstwo. Wprawdzie nie życzymy Wam sztormów ani poważnych problemów na jachcie, ale zawsze pojawi się coś, co dostarczy adrenaliny w trakcie pływania. No i oczywiście – najciekawsze bardzo często są opowieści już z lądu, traktujące o portowych przygodach.

Wiatr we włosach, gwiazdy na niebie
Z wody świat wygląda trochę inaczej. Miarowy szum fal i ich kołysanie nadają rytm życiu na jachcie. Jesteśmy tam na swój sposób zależni od sił przyrody i przy okazji możemy podziwiać różne zjawiska, które z lądu raczej nie są dostępne lub też są znacznie mniej okazałe. Zachody Słońca na wodzie, nocne gwiaździste niebo, świst wiatru w takielunku – to wszystko macie przez chwilę w pewnym sensie „na wyłączność”. Tak bliski kontakt z naturą pozwala się zrelaksować i zapomnieć na chwilę o trudach dnia codziennego.

Dreszczyk emocji i duch rywalizacji
To, jak bardzo staramy się wyciągnąć maksimum możliwości z żagli, zależy od nas. Nikt nie zabroni nam przecież używać cały czas silnika. Ale! Jeśli drzemie w Was duch zdobywcy i lubicie szybkość, żeglarstwo daje Wam duże pole do popisu. Czasem minimalna zmiana ustawienia żagli da nam odrobinę więcej prędkości, a kombinowanie, jak to zrobić, to niezła pożywka dla umysłu stratega. Jeśli prędkość dla samej prędkości to za mała motywacja, zawsze możemy wziąć udział w regatach, których w sezonie jest bardzo dużo, na każdym akwenie, także dla jachtów turystycznych. Wygrane regaty na długo zapiszą się w Waszej pamięci, a przy okazji zgracie się jeszcze lepiej jako załoga.

Przyjaźnie na całe życie
Wspólne radzenie sobie z przeciwnościami losu zacieśnia relacje nie tylko w gronie rodzinnym. Żeglując, spotkamy wiele innych rodzin czy grup znajomych, z którymi będziemy mogli wymieniać się doświadczeniami i umawiać w kolejnych portach. A ponieważ żagle uczą szacunku do siebie, radości z prostych rzeczy i współpracy, są to znajomości sprawdzone już na wstępie. Jeśli chcecie poznać człowieka, zabierzcie go na jacht – zobaczycie jego słabe i mocne strony i stwierdzicie, czy to jest ktoś, z kim chcecie mieć kontakt, czy też nie. A z tymi, którzy przypadną Wam do gustu, już za rok możecie pożeglować znowu.

Nieograniczone możliwości
Bez względu na to, czy chcecie pozostać w obszarze żeglarstwa rekreacyjnego, czy być może macie ochotę ścigać się w regatach, w tym sporcie istnieje naprawdę wiele możliwości. Możecie wybrać się na kurs na patent żeglarski, wziąć udział w szkoleniach nawigacyjnych, zakupić stary używany jacht i odremontować go na błysk, zbudować jacht od zera, przepłynąć się dla odmiany katamaranem… Możliwości jest mnóstwo i to dla każdego. Amatorskie regaty, żeglarstwo wyprawowe, akweny ciepłe, akweny zimne, do wyboru, do koloru. Wszystko zależy od Was i od tego, czy macie ochotę.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***

Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać


fot. Codecool

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Styczeń 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Serwisy specjalne:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2019 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.