5 powodów dlaczego zamiatarka ręczna jest lepsza niż miotła!

02-12-2016, 11:48

W dobie ogromnej popularności systemów automatycznego podlewania kwiatów czy odśnieżarek z silnikiem, tradycyjna miotła wygląda trochę jak przedmiot z muzeum. A gdyby tak odstawić ją całkiem w kąt i wybrać urządzenie, które pozwoli na znacznie skuteczniejsze oczyszczenie ogrodu - czyli zamiatarkę?

Zamiatarki - czym są?

Ręczna zamiatarka, jak sama nazwa wskazuje, jest urządzeniem, które zaprojektowano z myślą o oczyszczaniu powierzchni w ogrodzie z wszelkiego rodzaju zabrudzeń czy śmieci. Bardzo sprawnie zbiera z powierzchni chodnika lub trawnika nie tylko jesienne liście czy drobiny piasku, ale także papierki oraz kapsle po butelkach z napojami. Takie niewielkie urządzenie sprawnie oczyści nie tylko przydomowy chodnik, lecz również podjazd, dziedziniec czy całe podwórko.

Jak zbudowana jest zamiatarka? Patrząc od góry, zauważyć można uchwyt do sterowania oraz pojemnik do przechowywania zanieczyszczeń. W dolnej części tego urządzenia znajdują się niewielkie szczotki, które podczas ruchu zamiatarki obracają się, kierując zanieczyszczenia do specjalnego pojemnika na śmieci.

Dlaczego warto kupić zamiatarkę?

Czy zamiatarki to tylko kolejny, mało przydatny gadżet, czy też może wręcz przeciwnie - spełnienie marzeń każdego posiadacza przydomowego ogródka? Oto kilka powodów dla których każdy posiadacz ogrodu powinien rozważyć zakup takiego urządzenia!

1. Doskonała wydajność

Jak bardzo czasochłonne jest zamiatanie posesji za pomocą miotły? Niezależnie od tego, jak duża jest miotła, trzeba niestety przyznać, że sprawdzi się ona najwyżej do usunięcia zabrudzeń z niewielkich powierzchni, jak balkon czy taras. Do poważniejszych zadań stworzono właśnie zamiatarki! W ciągu jednej godziny pracy, zamiatarka ręczna pozwoli nawet na oczyszczenie powierzchni o wielkości 2500 metrów kwadratowych! To nawet 5 razy większa wydajność niż w przypadku tradycyjnej miotły.

2. Dokładność czyszczenia

Ręczna zamiatarka potrafi sięgnąć wszędzie tam, gdzie zwykła miotła zwyczajnie nie daje rady! Dzięki konstrukcji bocznych szczotek, urządzenie pozwoli na pozbycie się zanieczyszczeń tuż przy ścianie czy w okolicy krawężników. Wyobrażacie sobie czyszczenie tych miejsc za pomocą miotły? Szczotki zamiatarki ręcznej można też dosyć precyzyjnie regulować. Ich obrotowe główki pozwalają na dostosowanie do aktualnie sprzątanej powierzchni, co tylko zwiększa skuteczność czyszczenia.

3. Brak kurzu

Usuwanie zanieczyszczeń z ogródka za pomocą miotły jest nie tylko bardzo czasochłonne, lecz także powoduje wznoszenie się tumanów kurzu i pyłu. Oprócz tego, że taka chmura zanieczyszczeń powoduje znaczny dyskomfort w gardle (jeżeli wiatr zawieje w złą stronę), to jeszcze drobinki kurzu osiadają na wszystkim dookoła, na przykład, idealnie białej elewacji domu.

Choć zamiatarka ręczna pracuje setki razy szybciej niż miotła, to nie produkuje nawet grama kurzu! Wszelkie zanieczyszczenia pochłaniane są od razu przez całkowicie szczelny pojemnik na śmieci.

4. Komfort pracy

Co prawda czyszczenie powierzchni za pomocą miotły to chyba jedna z najprostszych czynności na świecie, to po pewnym czasie takie działanie może zwyczajnie stać się męczące, zarówno dla kręgosłupa, jak i stawów. Gdyby jednak odstawić na chwilę miotłę i zastąpić ją zamiatarką, łatwo można byłoby się przekonać, jak bardzo przyjemne jest sprzątanie ogrodu. Ręczne zamiatarki wyposażone są bowiem w wyjątkowo ergonomiczne rączki. Koniec ze schylaniem się czy robieniem przysiadów w trakcie sprzątania!

Jak można przeczytać na stronie https://www.kaercher.com/pl/home-garden/zamiatarki.html, w zależności od modelu dostępne są aż cztery poziomy regulacji rączki, dzięki czemu zamiatarkę komfortowo obsłuży zarówno pan domu o wzroście powyżej 2 metrów, jak i jego żona mierząca 1,60 m! Uchwyt prowadzący pozwoli na naprawdę precyzyjne sterowanie urządzeniem - manewrowanie zamiatarką nawet na niewielkich powierzchniach nie stanowi specjalnego problemu.

5. Łatwe przechowywanie

Co zrobić z zamiatarką poza sezonem? Dla wielu osób zaskoczeniem będzie możliwość łatwego schowania tego niemałego przecież sprzętu. Gdy już urządzenie pomoże w pozbyciu się wszystkich zanieczyszczeń z ogrodu, można je ustawić w pozycji pionowej tuż przy ścianie garażu lub domowego składu na narzędzia. Zamiatarki projektowane są bowiem w taki sposób, by zajmować minimalną ilość miejsca gdy są niepotrzebne.

Opróżnianie kosza na śmieci - czy to trudne?

Zamiatarki uznanych firm wyposażone są w dosyć pojemne zbiorniki na śmieci (nawet do 32l), ale co zrobić, gdy przyjdzie konieczność ich opróżnienia? Choć solidne mocowania takiego kosza dają wrażenie, iż jego zdejmowanie jest bardzo trudne, to nawet nieumiejętne usunięcie nie spowoduje rozsypania się zanieczyszczeń.

Najlepszym testem na szczelność jest postawienie takiego pojemnika w pozycji pionowej - ryzyko, że wydobędą się z niego jakiekolwiek śmieci jest zerowe! Innymi słowy, opróżnianie zbiornika na zabrudzenia wcale nie jest skomplikowanym zadaniem.

Zamiatarka ręczna będzie doskonałą propozycją dla osób, które męczy już sprzątanie ogrodu za pomocą miotły. Takie urządzenie umożliwi znacznie bardziej komfortowe, a przede wszystkim, o wiele bardziej efektywne porządkowanie przydomowej przestrzeni.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
To warto przeczytaćfot. EtereutiKomentarze
comments powered by Disqus
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Serwisy specjalne:
Wydarzenia:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.